Kino

KINO ORZEŁ - Sekcja Kina i Edukacji Filmowej

17 marca 2012 roku był ważnym momentem dla historii kina w Bydgoszczy. Po dekadzie nieobecności, ponownie otwarte zostało historyczne Kino Orzeł przy ul. Marcinkowskiego 12. Nowoczesne wnętrze jest sercem nowego budynku Miejskiego Centrum Kultury. W ten sposób do Bydgoszczy wraca po latach pustki kino studyjne z prawdziwego zdarzenia.

Nowe Kino Orzeł ma spełniać zadanie lokalnego kina studyjnego. Kina, które nie będzie wchodziło w konkurencję z multipleksami, będzie za to wspierać lokalnych artystów związanych ze sztuką filmową oraz promować ambitne kino światowe, europejskie i polskie.

Jako element Sekcji Kina i Edukacji Filmowej Miejskiego Centrum Kultury kino Orzeł aktywie będzie włączać się w działania edukacyjne, cykle filmowe dla seniorów oraz działania udźwiękawiania filmów w A/V Studio. Postaramy się żeby kino Orzeł stało się prawdziwym centrum filmowym miasta i regionu.

Szymon Idczak – Kierownik / Kurator Sekcji Kina i Edukacji filmowej

Mail: szymon.idczak@mck-bydgoszcz.pl