Dodane

lip

Busker Fest - Festiwal Sztuki Ulicznej [15-16.07.2016]

W najbliższy piątek i sobotę (15 i 16 lipca 2016) miasto opanują kuglarze. Stanie się tak za sprawą Busker Fest (wcześniej znanego pod nazwą Bydgoszcz Buskers Festival) - wydarzenia, które w wyjątkowy sposób wzbogaca pejzaż kulturalny Bydgoszczy.

Mieszkańcy naszego miasta i odwiedzający je turyści mogą podziwiać przedstawienia teatrów ulicznych, uliczne pokazy akrobatyczne, sztuki kuglarskiej, cyrkowej, posłuchać ulicznych grajków, wziąć udział w happeningach. A wszystko to w środku miasta, bez konieczności zakupu biletów, ubierania eleganckich strojów i udawania się do tzw. przybytków kultury.

Tegoroczne spotkanie społeczności artystów ulicznych odbędzie się w dniach 15 - 16 lipca 2016 . Po raz kolejny na ulicach miasta pojawią się kuglarze, akrobaci, clowni, mimowie, aktorzy i muzycy, którzy wykorzystają przestrzeń miasta na potrzeby swoich kreacji, angażując tak przypadkowych przechodniów, jak i widzów świadomych swoich oczekiwań.

Busker to artysta niekonwencjonalny, zaadaptowany w środowisku miejskim, ulicznym, które jest dla niego sceną, miejscem pracy. To osoba, która potrafi tak oczarować zabieganych mieszkańców, że momentalnie stają się oni zapatrzoną w show publicznością, nie zważając na czas i miejsce. Artyści uliczni to postaci spontaniczne, różnobarwne i niecodzienne, które (gdy spotkane) poprawiają humor, intrygują, zachwycają.

Podczas 9. już edycji festiwalu ekscytujące pokazy będzie można zobaczyć w miejscach dostępnych dla licznej publiczności – na Starym Rynku oraz w amfiteatrze przy ul. Mostowej. Klubem festiwalowym jest barka „Lemara”, gdzie artyści będą spotykać się z publicznością na wspólnych koncertach i jam sessions. Zagrają tu m.in. zespoły Szulerzy, Busker Blues Project, Applause Agent.

PROGRAM:
15 LIPCA (PIĄTEK):

Godz. 15.00 / Stary Rynek: Schwerk Duo

Godz. 16.00 / Stary Rynek: Jurek Paterski

Godz. 17.00 / Barka Lemara: Koncert Orkiestry Dętej

Godz. 18.00 / Amfiteatr przy ul. Mostowej: Klaun Feliks

Godz. 18.30 / Stary Rynek: Marcepan Dzierzgowski

Godz. 19.00 / Amfiteatr przy ul. Mostowej: Pracownia Konserwacji Bajek

Godz. 19.30 / Stary Rynek: Harsh Guitar Mark

Godz. 20.00 / Amfiteatr przy ul. Mostowej: Paweł Górka

Godz. 21:00 / Amfiteatr przy ul. Mostowej: Teatr Dar

Godz. 21.30 / Barka Lemara: Busker Blues Project

16 LIPCA (SOBOTA):

Godz. 15.30 / Stary Rynek: Pracownia Konserwacji Bajek

Godz. 16.30 / Stary Rynek: Andrzej Talaśka

Godz. 17.00 / Amfiteatr przy ul. Mostowej: Mieczysław Giedrojć

Godz. 17.30 / Stary Rynek: Zdzisław Dywicki

Godz. 18.00 / Amfiteatr przy ul. Mostowej: Mateusz Kiełtyka - warsztaty kuglarskie

Godz. 18.30 / Stary Rynek: Harsh Guitar Mark

Godz. 19.30 / Amfiteatr przy ul. Mostowej: Paweł Górka

Godz. 20.00 / Barka Lemara: Applause Agent

Godz. 21.00 / Barka Lemara: Szulerzy

Godz. 22.00 / Amfiteatr przy ul. Mostowej: Mateusz Kiełtyka - fire show

Uwaga!

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkich chętnych do występu w ramach tzw. OPEN STAGE.

Grasz na instrumencie? Żonglujesz? Jeździsz na monocyklu, a może eksperymentujesz z fire show? Czujesz, że jesteś dobry w tym, co robisz i chcesz pokazać się szerszej publiczności? Busker Fest to impreza dla Ciebie. Wystarczy odwiedzić buskerowego Facebooka (aktywny link poniżej) bądź stronę internetową i skontaktować się z organizatorem, przesyłając zgłoszenie.