Dodane

sie

Muszla Fest 2016 - PROGRAM

W dniach 19-20 sierpnia 2016 na Boiskach Piłkarskich Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy odbędzie się 14. edycja Muszla Fest. Podobnie, jak w latach ubiegłych festiwal będzie głośny, dwudniowy i pełen atrakcji.

Zobaczcie pełen program.

Zakładamy, że nikogo już nie dziwi, że Muszla Fest odbywa się na Boiskach Piłkarskich w Myślęcinku. Ten teren jest jakby stworzony dla naszego festiwalu, dlatego już od kilku lat konsekwentnie go wykorzystujemy. Podobnie będzie w tym roku, z tą jednak różnicą, że dostosujemy go do potrzeb festiwalu – nieco inaczej ustawiona będzie scena namiotowa, a słynna górka znajdzie się na terenie festiwalu, który – w stosunku do zeszłego roku – nieznacznie ograniczymy, żeby nieco „zagęścić” festiwalową atmosferę. Oczywiście nie zabraknie pola namiotowego, sanitariatów oraz strefy gastronomicznej, której ofertę dostosujemy do potrzeb muszlowej publiczności. Jak co roku, na terenie festiwalu pojawią się też stoiska oferujące muzyczny merchandising oraz merytoryczne, zbieżne z ideologią festiwalu wsparcie (Otwarte Klatki, Stowarzyszenie Nigdy Więcej itp.).

Najważniejsza będzie jednak MUZYKA!

PROGRAM:
PIĄTEK (19 sierpnia) - MAŁA SCENA:

• Godz. 17.00 – Alles (Łódź)

• Godz. 18.20 – Tester Gier (Śląsk)

• Godz. 20.00 – Kompania Karna (Bydgoszcz)

• Godz. 22.00 – 1125 (Złotów)

• Godz. 23.40 – MYCIAA (Francja)

PIĄTEK (19 sierpnia) – DUŻA SCENA:

• Godz. 17.40 – Alastor (Kutno)

• Godz. 19.00 – Włochaty (Szczecin)

• Godz. 20.50 – Dezerter (Warszawa)

• Godz. 22.40 – Decapitated (Krosno)

SOBOTA (20 sierpnia) – MAŁA SCENA:

• Godz. 16.00 – The Shitstorms (Bydgoszcz – zespół konkursowy 1)

• Godz. 17.30 – This Noise (Wrocław – zespół konkursowy 2)

• Godz. 19.00 – M.O.R.O.N. (Kobyłka)

• Godz. 20.30 – Karcer (Słupsk)

• Godz. 22.10 – Old Fashioned (Bydgoszcz)

• Godz. 23.40 – Astrid Lindgren (Poznań)

SOBOTA (20 sierpnia) – DUŻA SCENA:

• Godz. 16.40 – Vidian (Bydgoszcz)

• Godz. 18.10 – Raw Power (Włochy)

• Godz. 19.40 – Bishops Green (Kanada)

• Godz. 21.20 – All For Nothing (Holandia)

• Godz. 22.50 – Vader (Olsztyn)

KONKURS

Drugiego dnia festiwalu (w sobotę, 20 sierpnia 2016) na scenie namiotowej odbędzie się finał Konkursu Muszla Fest 2016, podczas którego dla publiczności zagrają dwa najciekawsze (zdaniem jurorów) konkursowe składy. Zawalczą one o trzy nagrody: tę ufundowaną przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy – sesję nagraniową w „emcekowym” AV Studio, tę od Rebel Music BDG, czyli możliwość zagrania na dużej scenie Muszla Fest 2017 oraz tę od studia filmowego Flashback Film (Klip48), czyli możliwość nagrania profesjonalnego videoklipu do wybranego utworu. Dodatkowe wyróżnienie ufundował też Sklep Muzyczny Canto.

Poza konkursem i koncertami głównymi planujemy też szereg imprez towarzyszących.

BILETY/KARNETY

Podobnie, jak rok temu, tak i w 2016 roku Muszla Fest będzie festiwalem biletowanym. Wciąż jednak hołdujemy zasadzie, że Muszla powinna być festiwalem na każdą kieszeń, dlatego zaproponowane przez nas ceny są bardziej niż przystępne. Od 1 do 18 sierpnia 2016 karnet dwudniowy kosztował będzie 65 zł, a w festiwalowy weekend jego cena wzrośnie do 70 zł. Dostępne są również bilety jednodniowe, które w sierpniu kosztować będą 40 z.

Bilety w przedsprzedaży dostępne są wyłącznie za pośrednictwem platformy Ticketpro (w internecie lub punktach stacjonarnych na terenie całego kraju). W czasie trwania festiwalu na jego terenie stanie mobilny punkt stacjonarny Ticketpro, w którym będzie można kupić bilety/karnety.

ORGANIZATORZY

Na koniec warto wspomnieć, że Muszla Fest, niezmiennie od 14 lat, organizowana jest wspólnymi siłami Rebel Music BDG oraz Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (wcześniej MOK).

Festiwal finansowany jest ze środków Biura Promocji Miasta Bydgoszczy.