Dodane

wrz

Bydgoszcz Wciąga Legendarnie

Agencja ON/OFF Event&PR wraz z Miejskim Centrum Kultury zaprasza na tydzień pod hasłem „Bydgoszcz Wciąga Legendarnie”. Będzie to czas poznawania historii miasta i dobrej zabawy na ulicach miasta.

Krótko o poszczególnych wydarzeniach:

PŁYTA „SŁOWO DLA MIASTA”

Każdy z artystów biorących udział w projekcie otrzymał zestaw Legend Bydgoskich. Wybrał taką, która była mu najbliższa i przedstawił ją w swój, indywidualny sposób. Artyści stworzyli teksty, które są pewną opowieścią i odniesieniem legend do czasów współczesnych.

Miasto Tratwą Płynące – główna, tegoroczna legenda; Skarby zatopione w Brdzie Brama na wpół otwarta, Węgliszek, Krwawa Dłoń, Nimfy Wodne, Tawerna Wicka Kujawskiego, Dobry znak przed Bitwą, Pan Twardowski, Zegar, Cesarskie Drzewo.

PREMIERA PŁYTY 5 WRZEŚNIA 2016 – GODZ. 21:00 XOXO, Stary Rynek.

Twórcy tekstów i wykonawcy: Nieznanyklarenz, Buli z Kloszardów, Hubert W., Klemens, Prentki, De.

Producenci bitów: Oer (Rafał Skiba), Ed (Jakub Kwiatkowski), Siwy Siwek, Zwykły (Paweł Zarzycki), Nieznanyklarenz (Marcin Dejnowski)

Miks i mastering: Oer – Rafał Skiba – Studio 21

WIDEOKLIP „MIASTO TRATWĄ PŁYNĄCE”

5 września br. odbędzie się premiera wideoklipu stworzonego do utworu „Miasto Tratwą Płynące” z płyty „Słowo dla Miasta”. Stworzony zostanie przez laureatów konkursu #ZMONTUJMIASTO. Właśnie tutaj chcemy przedstawić Bydgoszcz w dość nietypowy sposób. Wskażemy miejsca godne uwagi, które nie wszystkim mieszkańcom są już znane.

GRA MIEJSKA

W grę miejską zaangażowane są bydgoskie Ośrodki Kultury, które wraz z nami chcą przywrócić pamięć o legendach bydgoskich. W tym roku zaczynamy od Miejskiej Biblioteki Wojewódzkiej, w której uczestnicy rejestrując się otrzymują kartę, która upoważnia ich do dalszych zniżek w tygodniu legend. Zaangażowane miejsca to Kanał Bydgoski, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego Exploseum, Muzeum Fotografii, Barka Lemara i powyżej wymieniona biblioteka. W każdym z podanych miejsc będzie można rozwiązać zagadkę dot. legend bydgoskich i otrzymać element układanki. Dodatkowo w konkretnym terminie odbędą się w podanych miejscach mini gry przybliżające bydgoskie ośrodki.

MURAL

Mural „Legendy Bydgoskie” zostanie stworzony na ul. Toruńskiej 86, w Bydgoszczy w trakcie tygodnia „BWL”. Otwarcie prac nastąpi 5 września br. Będzie to kolejny element, który pozwoli na utrwalenie historii i przypowieści związanych z naszym miastem. Motyw przedstawia główną, tegoroczną legendę „Miasto Tratwą Płynące”, jednak zawiera jeszcze kilka innych tj.: Pan Twardowski, Węgliszek, Skrzypek i Nimfy Wodne. Oficjalne odsłonięcie muralu nastąpi 10 września br.

MATERIAŁ REPORTAŻOWY TYGODNIA LEGEND

W dniach 5-10 września br. będą nagrywane materiały dokumentujące całość przedsięwzięcia, tak aby po kilku latach mógł powstać swego rodzaju dokument.

Poza wymienionymi powyżej elementami w skład „BWL” wchodzą także warsztaty plastyczne i muzyczne (kierowane do dzieci i młodzieży), działania Street Artowe, dzięki którym chcemy zaciekawić mieszkańców Bydgoszczy, a także afterparty w różnorodnym klimacie, tak aby każda z grup społecznych i wiekowych odnalazła coś dla siebie.

Program:
05.09.2016, poniedziałek

12:00 START Gry Miejskiej "TeHO Legendarnie" w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy

12:00-16:00 Biblioteka Bernardynów - dzień otwarty dla Uczestników Gry

20.30 Premiera płyty "Słowo dla Miasta" w XOXO

21:30 Premiera wideoklipu "Miasto Tratwą Płynące" w XOXO

06.09.2016, wtorek

12:00-16:00 Muzeum Kanału Bydgoskiego - Dzień Otwarty dla Uczestników Gry

18:00 Rozpoczęcie prac przy muralu na ul. Toruńskiej 86 w Bydgoszczy

21:00 Koncert Jazzowy w Park Club w Parku Witosa

07.09.2016, środa

12:00-16:00 Muzeum Fotografii