Wiadomości

Dodane

06

wrz

Rusza nabór do chóru City Singers!

Masz dobry słuch? Lubisz śpiewać? Zgłoś się na przesłuchania do naszego chóru City Singers! Nabór odbędzie się 24 września 2016 w godz. 10.00-12.00.

Poszukujemy pasjonatów śpiewu, którzy chcieliby rozwijać swe zdolności w fantastycznej grupie młodych i zdolnych muzyków-amatorów. Mile widziane doświadczenie wokalne i znajomość nut! Gwarantujemy wspaniałą atmosferę w gronie sympatycznych, pozytywnie zakręconych ludzi! Śpiewają z nami studenci, lekarze, prawnicy, graficy, handlowcy, nauczyciele... Zainwestuj w rozwój swoich muzycznych zainteresowań!

Przyjdź, zaśpiewaj, dołącz do nas!

City Singers - Chór Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

Misją i głównym celem działalności chóru jest promowanie amatorskiego śpiewu zespołowego na terenie Bydgoszczy. Do chóru może przystąpić każdy, kto posiada odpowiednie predyspozycje wokalne i słuch muzyczny. Nie wymaga się znajomości nut i doświadczenia wokalnego, choć są one mile widziane.

Zespół to obecnie grupa ok. 20 pasjonatów muzyki wokalnej, którzy poświęcają cztery godziny tygodniowo na regularne, systematyczne, czasem żmudne i męczące próby, by móc później zaprezentować efekt swoich działań na licznych koncertach i konkursach popularyzujących ten rodzaj działalności muzycznej.

Przy okazji dobrze się bawimy. Lubimy swoje towarzystwo. Przyjaźnimy się i spotykamy prywatnie. To więzi przyjaźni sprawiają, że tak dobrze nam się razem muzykuje.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory różnych epok, różnych nurtów i stylów muzycznych. Śpiewamy wszystko. Klasykę i rozrywkę. Utwory religijne i świeckie. Z różnych stron świata. A capella i z towarzyszeniem instrumentów. Co roku nasz repertuar wzbogacamy o nowe utwory. Te, które są „na topie” i te zupełnie nieznane.

Mieszkamy i pracujemy w Bydgoszczy. Kochamy nasze miasto i chcielibyśmy aktywnie uczestniczyć w jego życiu kulturalnym.

Sezon artystyczny 2016/2017 zapowiada się pracowicie. W marcu 2017 r. będziemy obchodzić piąte urodziny. To dobry czas na zmiany i odświeżenie wizerunku zespołu. City Singers to jego nowa nazwa. Prowadzimy też nowy nabór. Nowi członkowie, nowy repertuar, nowe pomysły repertuarowe i koncertowe – mamy nadzieję, że pomoże nam to uczcić 5-lecie istnienia (a także urodziny MCK!), a także wypracować pozycję jednego z lepszych i bardziej rozpoznawalnych zespołów chóralnych w mieście.

Zapraszamy!

Marta Ronek-Koślińska

Powrót