Wiadomości

Dodane

02

sie

Muszla Fest 2017 [18-19.08.2017]

W tym roku bydgoska Muszla Fest świętować będzie swój mały jubileusz. W drugiej połowie sierpnia festiwal zagra po raz piętnasty! Na tę okoliczność mamy dla Was headlinera, którego koncertu długo nie zapomnicie!

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i tym razem Muszla Fest odbędzie się na boiskach piłkarskich Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Formuła się nie zmienia – dwa dni grania ostrej, gitarowej muzyki. W tym roku te dwa dni przypadną na 18 i 19 sierpnia. Mamy nadzieję, że tegoroczny line-up, który zaprezentujemy Wam w nieco zmienionej formule, zaspokoi wasz rockowy głód. W tym miejscu warto przedstawić niewątpliwą gwiazdę Muszla Fest 2017: Panie i Panowie, specjalnie dla Was, z serca kalifornijskiego Hrabstwa Orange do Bydgoszczy przyjedzie formacja IGNITE!

Tym, którzy nie znają twórczości Zoli Teglasa i spółki wyjaśniamy: Ignite jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli melodyjnego hardcore’a na świecie. Swój muzyczny ogródek konsekwentnie uprawiają od 24 lat, nie oglądając się na trendy, nie nadrabiając przerysowanym wizerunkiem. Ignite to muzyka w czystej postaci. Nie opiera się na banale, opiera się na prawdzie, wykraczającej poza utarte, koncertowe szlaki. Dość powiedzieć, że filozofia Kalifornijczyków, jest jak najbardziej zbieżna z filozofią Muszla Fest. Ignite wspiera organizacje pozarządowe dbające o naszą planetę i równe prawa ludzi ją zamieszkujących. Ale przede wszystkim Ignite koncertuje! Dużo, często i intensywnie, wciąż wytyczając nowe ścieżki na swej hardcore’owej drodze. A mają, dla kogo je wytyczać, bowiem przez te dwie dekady grania dorobili się przeszło 40 oficjalnych fanklubów na całym świecie. Ich tegoroczny koncert nie będzie bynajmniej pierwszym występem w Bydgoszczy, ale na pewno pierwszym na taką skalę – w plenerze, dla dużej, festiwalowej publiczności. A trzeba przyznać, że panowie świetnie odnajdują się w takich okolicznościach – było, nie było – przyrody.

Nie ukrywamy, że dla nas – organizatorów – ten koncert jest pewnym zwieńczeniem 15 lat żmudnej pracy. Mamy nadzieję, że dla Was – słuchaczy – będzie idealnym podkreśleniem 15-letniej historii Muszla Fest.

Oprócz nich podczas tegorocznej edycji zobaczycie i usłyszycie również kolejną legendę, tym razem prosto z Londynu, czyli punkowych rebeliantów z formacji Conflict. Wśród gości zza granicy warto wymienić również niemieckich hardcore‘owców z Risk It! Polskiego wsparcia udzielą im: bydgoszczanie z legendarnej już formacji SCHIZMA, nie mniej legendarni metalowcy, czyli KAT & Roman Kostrzewski, znany tu i ówdzie Uliczny Opryszek, Ga-Ga Zielone Żabki, świeża Harusha (nowa formacja Harry’ego z The Analogs), warszawska El Banda, Leniwiec, wrocławska Prawda oraz krakusy ze świeżą płytą, czyli CF98. Tegoroczny line-up zamykają bydgoszczanie: Chainsaw, którzy świętować u nas będą swoje XX-lecie; NoNe (z nowym wokalistą!); Unbeaten, zwycięzcy zeszłorocznego konkursu - bydgoszczanie z The Shistorms oraz zwycięzcy tegorocznych Eliminacji Muszla Fest – Lowtide (Świecie). Ponadto, cokolwiek specyficzny koncert zagra Marszałek Pizduski (Szczecin). Koncert tego ostatniego odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia w Wake Parku (oddalonym od terenu festiwalu o zaledwie 500 metrów), a poprzedzi go spotkanie z Krzysztofem Grabowskim z Dezertera, które poprowadzi Jarosław ‘Jarry‘ Jaworski. Wstęp na spotkanie i koncert Marszałka jest wolny.

Jak co roku, dla naszych gości przygotujemy również pole namiotowe, a także strefę gastro i stoiska pełne festiwalowego merchu.

ORGANIZATORZY / PARTNERZY

Muszla Fest od 15 lat organizowany jest wspólnymi siłami Rebel Music BDG i Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (wcześniej MOK). Festiwal nie mógłby się odbyć bez finansowego wsparcia, którego w tym roku udzielili nam Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Zakład Obrotu Złomem S.C. w Bydgoszczy.

KARNETY / BILETY:
Karnet dwudniowy:

79zł - od 1 sierpnia

Karnet Małolat (urodzeni w latach 2000 -2002):

40zł - od 1 sierpnia 2017

Bilet jednodniowy ( w sprzedaży od 1.06):

45zł - od 1 sierpnia

Bilety i karnety dostępne w sieci na portalu TICKETPRO (aktywny link poniżej).

Powrót