Wiadomości

Dodane

03

paź

Festiwal Teatrów Impro IMPRODROM [7-8.10.2017]

Już za chwilę startuje u nas Festiwal Teatrów Impro IMPRODROM! Zobaczcie koniecznie co dla Was przygotowaliśmy!

Sobota. 7.10.2017 r.

18.00 - wymyWammy – Świat równoległy

Być może gdzieś w odległych zakątkach naszego wszechświata znajduje się inny świat… I może w tym świecie czas płynie w tym samym kierunku, niosąc ze sobą historie miłości, przyjaźni, uniesień i innych komicznych doznań? Już niebawem staniecie się częścią ulotnej rzeczywistości istniejącej za każdym razem tylko kilkadziesiąt międzygwiezdnych minut. Stwórzmy razem czasoprzestrzeń, w której rozgrywają się fascynujące, zupełnie nieoczekiwane historie. To publiczność wykreuje nasze postaci, które ożyją w tym innym, a może nie aż tak innym równoległym świecie…

19.00 - Miks Impro, opieka: The School of Night – spektakl w języku angielskim

12 improwizatorów zewsząd połączy się na scenie, by wspólnie odkrywać, tworzyć na Waszych oczach i czerpać z tego radość. Przedstawiciele różnych grup impro stworzą unikalny skład, który zaistnieje tylko ten jeden raz, na naszym Festiwalu. Ta grupa szczęśliwców wybrana spośród wielu poprowadzona zostanie przez naszych znamienitych gości – Alana Coxa i Seana McCanna.

20.15 - Impro Atak - Improwizowana komedia muzyczna

Impro Atak to zespół profesjonalnych aktorów oraz muzyków zakochanych w improwizacji teatralnej.

Od trzech lat jest to swoiste perpetuum mobile, w którym pozytywna energia widowni i zespołu wzajemnie się napędzają. Na stałe związani z Teatrem Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ale występują również na deskach Teatru Komedia w Warszawie i Teatru STU w Krakowie oraz PFK Opera Leśna w Sopocie. Na Improdromie wystąpią z musicalem w formie bez formy. Inspiracją będzie dla nich publiczność i oni sami. Jedno jest pewne będzie to spektakl pełen muzyki!

21.00 - The School Of Night – Szekspir improwizowany – spektakl w języku angielskim

The School of Night tworzą Sean McCann i Alan Cox. Co tak właściwie robią? Otóż właśnie wzywają Muzy, wskrzeszają wielkich poetów i pisarzy przeszłości improwizując ich utracone dzieła. Ich spektakle wystawiane były na festiwalach w Londynie, Edynburgu, Toronto, Edmonton, Amsterdamie, Mediolanie, Bolonii, Wiesbaden. Spotkania ze The School of Night to zupełnie inne i absolutnie niespotykane wydarzenia teatralne. Improwizatorzy zagłębiają się w umysły poetów, pisarzy i dramaturgów, i dawnych, i obecnych, tworząc na naszych oczach całkowicie nowe dzieła - od piosenki zainspirowanej sugestią widza, aż po jeden akt, czy wręcz cały spektakl na podstawie nigdy nie napisanego dzieła Szekspira.

The School of Night is Sean McCann and Alan Cox. What do they actually do? Well, they ‘recreate’ the greatest poets’ lost works by improvising them… pure magic. What do they say about themselves? “ We make up stuff in a predominantly Shakespearean style and involve the audience a lot…” The School of Night shows their plays ( among many other places) at The Globe Theatre in London!

Niedziela, 8.10.2017 r.

18.00 - Improkracja – Bestseller

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Powstał w 2011 roku we Wrocławiu. W repertuarze posiada zarówno krótkie jak i długie formaty. Podczas festiwalu zaprezentuje autorski spektakl "Bestseller", który stanowi inscenizację nie napisanej dotąd książki. Jest to spektakl zarówno dla wytrawnych impro maniaków jak i wielbicieli dobrych opowieści.

19.00 - Miks Impro, opieka: Mateusz Płocha (Improkracja, Dwaj Panowie)

12 improwizatorów zewsząd połączy się na scenie, by wspólnie odkrywać, tworzyć na Waszych oczach i czerpać z tego radość. Przedstawiciele różnych grup impro stworzą unikalny skład, który zaistnieje tylko ten jeden raz, na naszym Festiwalu. Ta grupa szczęśliwców wybrana spośród wielu poprowadzona zostanie przez naszego wspaniałego gościa – Mateusza Płochę.

20.15 - Hurt Luster – Harold

Hurt Luster to trzyosobowa grupa teatralna, a może raczej po prostu improwizacyjna. Albo performatywna. Zajmuje się graniem spektakli na żywo, bez przygotowania, bez planu - równocześnie są reżyserkami, scenarzystkami, aktorkami, choreografkami - a wszystko tylko raz i nigdy już nie do powtórzenia.nHurt założyły - po różnych przygodach z uczeniem się improwizacji w Chicago, Nowym Jorku, Warszawie - Marta Iwaszkiewicz, Ola Markowska i Joanna Pawluśkiewicz. Grają razem od 2013 roku. W Bydgoszczy zagrają format Harold - stworzony w Stanach najdziwniejszy i zarazem najprostszy format improwizacyjny. Wszystko na trzy i one są trzy.

21.00 - Ohana - Timothée Ansieau - Francja, Liz Peters - Anglia, Sara Šoukal - Słowenia, Gosia Róża Różalska, Katarzyna Chmara i Alan Pakosz - Polska – spektakl w języku angielskim

Ohana to międzynarodowy projekt improwizatorów z całej Europy. Łączy ludzi o wielkich sercach i pasji do tej formy sztuki, którzy rozwijają ją w swoich krajach, budują społeczności, występują, uczą i podróżują. Ohana spotyka się trzy razy w roku, aby dzielić się inspiracją, doświadczeniem i wyzwaniami. Jak widzicie, podążamy za przygodą, która w tym wypadku poprowadziła ścieżki kilku Ohanowych serc z Wielkiej Brytanii, Słowenii, Francji i Polski prosto do Bydgoszczy. Ohana znaczy Rodzina.

Ohana is an international project of the European improvisers. It connects people of a great affection to the art of improv, who evolve it in their own countries, built up communities, perform, teach and travel. Ohana meets three times a year to share inspirations, experience, and challenges. As You may see, we follow adventure and that is how some Ohana’s hearts from Slovenia, Great Britain, France, and Poland reached Bydgoszcz. Ohana means family.

BILETY/KARNETY (do kupienia w kasie MCK):

Bilety na 1 dzień: 30 zł

Karnety na cały festiwal: 50 zł

Powrót