Wiadomości

Dodane

26

mar

8. MFFA Animocje [8-14.04.2018] - Program

8 kwietnia startuje u nas 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Przygotowaliśmy dla Was ponad 40 wydarzeń w tym pokazy, spotkania z twórcami, warsztaty, wystawy i dużo dobrej muzyki. Zobaczcie koniecznie program!

8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje - PROGRAM
P O K A Z Y // S P O T K A N I A // K O N C E R T Y
05.04., czwartek, godz. 19.00, klub Mózg, wstęp wolny

Do-grywka I - pokaz filmów konkursowych , film z największą liczbą głosów publiczności wejdzie do konkursu głównego

06.04., piątek, godz. 19.00, klub Mózg, wstęp wolny

Do-grywka II - pokaz filmów konkursowych , film z największą liczbą głosów publiczności wejdzie do konkursu głównego

08.04., niedziela,

16.00, sala widowiskowa MCK, wstęp wolny

Pokaz specjalny: Pierwszy amerykański pełnometrażowy film animowany , USA 1937, 83’, 5+

19.00, sala widowiskowa MCK, wstęp 15 zł

Teatr Improwizowany wymyWammy – Animacja tu i teraz – spektakl improwizowany

09.04., poniedziałek

18.00, Kawiarnia Szpulka, wstęp wolny

Spotkanie z laureatem Nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie dubbingu

20.00, Kino Orzeł, wstęp: 11 zł ulgowy, 14 zł normalny

“Window Horses”, reż. Ann Marie Fleming, Kanada 2016, 88’, 14+

10.04., wtorek

18.00, Kino Orzeł, wstęp: 11 zł ulgowy, 14 zł normalny

“Wielki zły lis i inne opowieści” reż. Benjamin Renner i Patrick Imbert, Belgia, Francja 2017, 83’, 6+

11.04., środa

18.00, Kino Orzeł, wstęp: 5 zł

Konkurs Międzynarodowy I, 80’, 14+

19.30, Kino Orzeł, wstęp: 7 zł

“Kadrowanie snów”, filmy Tomasza Siwińskiego, spotkanie z reżyserem 12+

21.00, Kino Orzeł, wstęp: 7 zł

“Skarby Renaty Gąsiorowskiej”, kuratorka Renata Gąsiorowska, 60’, 16+

12.04., czwartek

10.35, biblioteka Zespołu Szkół PLastycznych im. Leona Wyczółkowskiego, wstęp wolny

StopTrik IFF Prezentuje: Zwycięzcy, laureaci i inni 2017 (StopTrik IFF Presents: Winners, Laureates and Others 2017), curator/ kuratorka: Olga Bobrowska, 62’

18.00, Kino Orzeł, wstęp: 5 zł

Konkurs Międzynarodowy II , 80’ 14+

19.30, Kino Orzeł, wstęp: 5 zł

Konkurs Najnowszych Filmów Polskich, 81’, 14+

21.05, Kino Orzeł, wstęp: 7 zł

“Niepokojące światy Anny Solanas i Marca Riby”, spotkanie z twórcami, 85’, 16+

13.04., piątek

10.35, biblioteka Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego, wstęp wolny

“Rodzinne sprawy” czyli replika Lubelskiego Festiwalu Filmowego 2017, kurator: Maciej Misztal, 80’

18.00, Kino Orzeł, wstęp: 5 zł

Konkurs Międzynarodowy: świat III, 80’, 14+

19.30, Kino Orzeł, wstęp: 11 zł ulgowy, 14 zł normalny

Polska premiera: “The Breadwinner” reż. Nora Twomey, Irlandia, Kanada, Luksemburg 2017, 94’, 12+

21.15, Kino Orzeł, wstęp: 7 zł

“Zwierzęta nie są tym, czym się wydają” (The Animals Are Not What They Seem), curator/ kuratorka: Olga Bobrowska, 64’, 14+

23.00, Klub Mózg, mała sala, wstęp wolny

“Secs w piątek trzynastego” (SECS on Friday the 13th), curator/ kurator: Piotr Kardas, 40’

14.04., sobota
Gra komputerowa, druga twarz animacji, kurator: Paweł Schreiber

12.30, sala widowiskowa MCK, wstęp wolny

Gustaw Stachaszewski (Acid Wizard Studio): Darkwood: gra, która nie mogła się udać

13.30, sala widowiskowa MCK, wstęp wolny

Adam Suchomski (Fuero Games): Zbuduj własną baśń – narracja w Bushy Tail

14.30, sala widowiskowa MCK, wstęp wolny

Yerzmyey: Komputer po trzydziestce - demoscena na ZX Spectrum

15.00, strych WiMBP (Stary Rynek 24), wstęp wolny

Pokaz filmów warsztatowych

19.30, sala widowiskowa MCK, wstęp na darmowe wejściówki

Grambow & Thalstroem! - koncert do filmów animowanych: Henning Grambow i David Thalstroem

23.00, Klub Mózg, wstęp wolny

Afterparty

KARNETY

nie obowiązują na warsztaty oraz spektakl teatru wymyWammy

karnet ulgowy: 60 zł

karnet normalny: 70 zł

W Y S T A W Y

od 7 kwietnia do 6 maja

Tomasz Siwiński Malarstwo, rzeźba, animacja - w pracowni twórcy, (foyer MCK)

Monika Kuczyniecka Bohaterowie filmów, które nigdy nie powstały (kawiarnia Szpulka)

W Y K Ł A D

10.04., wtorek, godz. 16.00, sala widowiskowa MCK, wstęp wolny

Piotr Kardas - Od rysunków naskalnych do Disneya i Pixara, czyli jak animacja wyszła z jaskini

W A R S Z T A T Y

Pokaz filmów warsztatowych -> 14.04., godz. 15.00, strych WiMBP, wstęp wolny

Małe Mrówkojady

prowadzący: Justyna Czarnota, Maciej Misztal

kiedy: sobota, 7 kwietnia

12.00-13.30, dla rodziców i dzieci 6-11 lat

16.00-18.00, dla rodziców i dzieci 12+

gdzie: strych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 24

wstęp: 5 zł od dziecka (rodzice wstęp wolny), bilet do nabycia w kasie MCK, informacje: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl

Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Mural w Fabryce

prowadzący: Natalia Dziedzic, Andrzej Poprostu

kiedy: czwartek-niedziela, 5-8 kwietnia

5 kwietnia od 17.30-21.00 - poznamy podstawy animacji

6 kwietnia od 17.30-21.00 - wprowadzimy wiedzę w życie i połączymy ją ze sztuką muralu

7-8 kwietnia od godz. 11.00 - dalszy ciąg animowania muralu

gdzie:

5 kwietnia: Barka Lemara, ul. Spichlerna 1 (Brda, przy ul. Mostowej)

6-8 kwietnia: fabryka Lloyda, ul. Fordońska 156

dla kogo: młodzież i dorośli od 13 roku życia

wstęp: 30 zł, bilety do nabycia w kasie MCK,

informacje: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl

Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty animacji mokrego papieru

prowadzący: Robert Turło

kiedy: poniedziałek-wtorek, 9-10 kwietnia, godz. 17.00-20.00

gdzie: Barka Lemara, ul. Spichlerna 1 (Brda, przy ul. Mostowej)

dla kogo: 7+

wstęp: 20 zł, bilety do nabycia w kasie MCK,

informacje: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl

Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Plastelinowy teledysk

prowadząca: Monika Kuczyniecka

kiedy: piątek-niedziela, 6-8 kwietnia

6 kwietnia w godz. 17.30-20.30

7 kwietnia w godz. 10.00-15.00

8 kwietnia w godz. 10.00-15.00

gdzie: Barka Lemara, ul. Spichlerna 1 (Brda, przy ul. Mostowej)

dla kogo: młodzież i dorośli od 13 roku życia

wstęp: 20 zł, bilety do nabycia w kasie MCK,

informacje: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl

Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Powrót