Wiadomości

Dodane

08

maj

6. Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA [11-19.05.2018]

W dniach 11–19 maja po raz szósty odbędzie się w Bydgoszczy Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA.

Festiwal prezentuje najnowszą niekomercyjną muzykę, a skierowany jest do melomanów i wszystkich osób zainteresowanych sztuką współczesną.

Godnym podkreślenia jest fakt, że na festiwalu prezentujemy prawykonania – utwory powstające specjalnie z myślą o NOWEJ MUZYCE. W tym roku program jest niezwykle ciekawy i oprócz prezentacji twórczości lokalnej przedstawimy bydgoskiej publiczności także gości zagranicznych – zespół FILUM-ANSAMBL z Serbii. Jak zawsze można będzie usłyszeć różne nurty obecne we współczesnej twórczości muzycznej: muzykę instrumentalną, wokalną, muzykę elektroniczną oraz improwizację.

Serdecznie zapraszam!

Piotr A. Komorowski, Dyrektor Festiwalu Nowa Muzyka

Program VI Festiwalu Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA 2018:
11 maja (piątek) / godz. 16.00 / Aula Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1

Muzyka kameralna kompozytorów serbskich – wykład

Wykład poświęcony wybranym aspektom współczesnej muzyki serbskiej wygłosi prof. dr Borislav Čičovački.

11 maja (piątek) / godz. 17.00 / Aula Copernicanum UKW, Kopernika 1

Muzyka kameralna kompozytorów serbskich

Isidora Žebeljan: "The Miracle in Shargan"

Dušan Radić: "The Balkan Landscape"

Ljubica Marić: "Verses from ‘The Mountain Wreath‘"

Ljubica Marić: "Archaia"

Isidora Žebeljan: "Sarabanda"

Isidora Žebeljan: "The Story"

Vladimir Trmčić: "Five Haiku Songs"

Dušan Radić: "Moments Without a Reason"

Isidora Žebeljan: "Two Songs of the Bride of the Wind"

Isidora Žebeljan: "Three Goat’s Ears"

Draško Adžić: "The Anamnesis of Miron Goldenberg, Esq."*

* prawykonanie światowe

WYKONAWCY:

FILUM-ANSAMBL (Kragujevac, Serbia)

Predrag Kačavenda, baryton

Mina Cvetković, flet

Marko Marković, obój

Nikola Stojković, fortepian

Nikola Jovašević, skrzypce

Milica Djurović, skrzypce

Jelena Nikolić, altówka

Djordje Bjelica, wiolonczela

prof. Aleksandar Stefanović, akordeon

prof. dr Borislav Čičovački, rożek angielski

dr Draško Adžić, dyrygent

11 maja (piątek) / godz. 20.00 / Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert muzyki elektronicznej i improwizowanej

Marcin Gumiela: "Le parkour"

Marian Gordiejuk: "Tren"

Piotr A. Komorowski: "Krople czasu"*

Sławomir Opaliński: "LEAD"*

* prawykonanie światowe

WYKONAWCY:

Marcin Gumiela, fortepian

Stanisław Miłek, akordeon

Piotr Rogóż, saksofony

Rafał Tworek, fortepian, instr. elektroniczne

12 maja (sobota) / godz. 18.00 / Aula Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1

Koncert studentów kompozycji Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Monika Sroczyńska: "Moment muzyczny nr 3", "Etiuda na dwa palce"

Jan Zygmunt: "Elegia o chłopcu polskim K. Baczyńskiego"

Judyta Klugowska: "Utwór na klarnet, wiolonczele i fortepian"

Sławomir Kandziora: "Trzy kompozycje segmentowe"

Jakub Unolt: "Creation"

Evgeniya Prikhodko: "February, От нимба вкруг чела"

Tomasz Żołnierczyk: "Dark sorcery"

Piotr Beciński: "Pater Noster"

WYKONAWCY:

Monika Sroczyńska, fortepian

Aneta Nurcek, sopran

Karolina Szponar, skrzypce

Jan Zygmunt, fortepian

Weronika Duchniewicz, wiolonczela

Bartosz Adamczyk, klarnet

Judyta Klugowska, fortepian

Piotr Woźniak, fortepian

Sławomir Kandziora, akordeon

Filip Kawała, akordeon

Daria Barszczyk, sopran

Chór w składzie:

Olga Siemieniecka, Patrycja Kubowicz, Marcela Dębowska – soprany

Karen Kucharska, Justyna Klimek, Aleksandra Tomanek – mezzosoprany

Jagoda Refling, Klaudia Kawalec, Ada Gliszczyńska – alty

13 maja (niedziela) / godz. 17.00 / Aula Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1

Koncert kompozytorów kujawsko-pomorskiego Oddziału ZKP

Bohdan Riemer: "Etiuda bifoniczna na dwa klarnety"*

Aleksandra Brejza: "Pieśni do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej"*

Magdalena Cynk: "Valse triste na fortepian"

Łukasz Godyla: "Kondensacje na saksofon sopranowy i fortepian"

Michał Dobrzyński: "Afterglows of Atlantis na skrzypce i fortepian"

Marcin Kopczyński: "Temblores del corazón na fortepian na 4 ręce"

Marcin Kopczyński: "Lamento e Trionfo na trio fortepianowe"

Hanna Kulenty: "Cradle Song na trio fortepianowe"

* prawykonanie światowe

WYKONAWCY:

Krzysztof Biernacki, klarnet

Przemysław Buczek, klarnet

Ewa Gruszka-Dobrzyńska, skrzypce

Michał Gozdek, fortepian

Magdalena Lebioda, sopran

Szymon Łukowski, saksofon

Marta Siwak, fortepian

Weronika Sobecka, fortepian

Magdalena Stopińska, fortepian

Rafał Tworek, fortepian

Herbert Piano Trio w składzie:

Bartłomiej Wezner, fortepian

Joanna Kreft, skrzypce

Magdalena Bojanowicz, wiolonczela

13 maja (niedziela) / godz. 18.30 / Aula Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1

Spotkanie z kompozytorem Michałem Dobrzyńskim – prowadzenie Anna Szarapka

14 maja (poniedziałek) / godz. 18.00 / Aula Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1

Koncert kompozytorski Sławomira Czarneckiego z okazji 50-lecia pracy artystycznej

"Canzona da chiesa"

"Sonata żałobna"

"Trio „Perseidy”"

"Dwa mazurki"

Wybór piosenek na głos i zespół instrumentalny

WYKONAWCY:

Klaudia Grad, flet

Witold Kawalec, fortepian

Paula Preuss, skrzypce

Ewa Sarwińska-Kowalczyk, fortepian

Filip Syska, wiolonczela

Studenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW:

Dawid Okoński, śpiew

Małgorzata Olejnik, śpiew

Bartosz Hoppe, fortepian

Michał Maćkiewicz, gitara

Piotr Klimek, gitara basowa

Adrian Trepka, perkusja

19 maja (sobota) / godz.: 19.00; 19.30; 20.00; 20.30 / Galeria Sztuki Nowoczesnej – ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej

Muzyka w Galerii – prezentacja programu „Muzealne partytury” przygotowanego we współpracy Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Kompozycje i kierownictwo muzyczne – Marcin Gumiela

WYKONAWCY:

Adam Dziewiątkowski, skrzypce

Agata Piekarczyk, skrzypce

Stanisław Walkowiak, skrzypce

Weronika Jędryka, altówka, głos

Jan Łosoś, wiolonczela, wiolonczela elektryczna, głos

Dominik Haliniak, trąbka

Weronika Zych, flet, głos

Katarzyna Golla, wiolonczela, wiolonczela elektryczna, głos

Tymon Ciszewski, saksofon altowy

Agata Jankowska, wiolonczela

Jakub Pawlak, akordeon, głos

Anna Wojtas, perkusja

Zofia Karandyszowska, perkusja, głos

Pierre Langrand, perkusja

Natalia Skonieczna, harfa, głos

Szymon Wachowski, tuba.

WSTĘP:

Wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu.

Powrót