Dodane

wrz

Olimpiada. Weź to na warsztat!

Zapraszamy na warsztaty, które w atrakcyjnej i przystępnej formie umożliwią sprawdzenie i poszerzenie wiedzy dotyczącej polskiego kina, przeznaczone dla uczniów zgłoszonych na Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Zapisy do 29.10!

Zapraszamy na warsztaty, które w atrakcyjnej i przystępnej formie umożliwią sprawdzenie i poszerzenie wiedzy dotyczącej polskiego kina. Uczestnicy zajęć będą ćwiczyć badawcze spojrzenie na dzieła sztuki filmowej i artystyczne plakaty dostępne w serwisie GAPLA. Zajęcia prowadzą Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej.

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów zgłoszonych na Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Udział wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy (link poniżej).

Warsztaty odbędą się w godzinach 10.00-14.00, w następujących miejscach:

• 1 października 2018r. Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, ul. Strzelców Bytomskich 1

• 2 października 2018r. Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

• 2 października 2018r. Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, ul. Kopcińskiego 29

• 3 października 2018r. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12

• 3 października 2018r. Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny w Warszawie, ul. Wałbrzyska 3/5

• 3 października 2018r. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2

• 4 października 2018r. Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

• 4 października 2018r. Wojewódzki Ośrodek Kultury w Rzeszowie, ul. S. Okrzei 7

• 5 października 2018r. Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

• 5 października 2018r. Dom Kultury 13MUZ w Szczecinie, pl. Żołnierza Polskiego 2

• 5 października 2018r. Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5

• 8 października 2018r. Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Pomorska 73

• 10 października 2018r. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a

• 10 października 2018r. Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1

• 11 października 2018r. Miejski Dom Kultury Koszutka w Katowicach, ul. Grażyńskiego 47

• 12 października 2018r. Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie, ul. Emilii Plater 3

Rejestracja na 3. Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej trwa do 29 października. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Literatura na ekranie: adaptacje i przyliterackość filmu”. Na laureatów czekają akredytacje na festiwale filmowe, miejsca na kierunkach kulturoznawczych i filmoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce oraz stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej. Szczegóły: www.fn.org.pl/olimpiada.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest finansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego:

Robert Jaczewski | olimpiada@fina.gov.pl | tel. (22) 182 47 63.