Dodane

lis

MCK otwiera nabór do młodzieżowej redakcji dziennikarskiej

Od stycznia 2019 ruszy w MCK-u młodzieżowa redakcja dziennikarska, której adepci i adeptki będą mogli poznać fach dziennikarza i dziennikarki zajmujących się kulturą. Ogłaszamy rozpoczęcie naboru chętnych.

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy to największa, interdyscyplinarna instytucja kultury w mieście. Idea utworzenia młodzieżowego zespołu dziennikarzy kulturalnych, zrodziła się ponad rok temu w Pracowni Promocji MCK. W październiku 2018 rozpoczynamy nabór chętnych, spośród których wybranych zostanie 10 osób. W ciągu pierwszego półrocza 2019 przejdą one intensywny cykl szkoleniowy z zakresu dziennikarstwa w sferze kultury. Nabór jest skierowany do uczennic i uczniów szkół średnich Bydgoszczy, zarówno liceów, jak i techników czy zawodówek. I publicznych i prywatnych.

Planujemy szkolenia, wizyty studyjne w różnych redakcjach medialnych w Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie. A co najważniejsze, adepci MCK-owej redakcji, na bieżąco będą mogli publikować stworzone przez siebie, pod okiem fachowców, recenzje i relacje z działań kulturalnych MCK. W tym celu powstanie specjalny blog redakcji młodzieżowej, przeznaczony tylko dla jej członkiń i członków.

Terminarz Naboru

Nabór będzie miał dwa etapy.

Etap pierwszy (do 10 grudnia). Ten etap już się rozpoczął, a zakończy się 10 grudnia 2018. Aby wziąć z nim udział, trzeba na adres jaroslaw.jaworski@mck-bydgoszcz.pl, przesłać recenzję lub relację z dowolnego wydarzenia kulturalnego w Bydgoszczy (preferowane będą wydarzenia organizowane przez MCK lub w MCK).

* Recenzja/relacja pisemna nie może być dłuższa niż 4000 znaków (ze spacjami). Dopuszczalna jest każda formuła tekstu (recenzja, esej, relacja dziennikarska). Mile widziane jest uzupełnienie jej własnoręcznymi fotosami z opisywanego wydarzenia.

* Recenzja/relacja video. Jeżeli ktoś lepiej czuje się w formach video, może zgłosić swój filmik, recenzujący lub relacjonujący wydarzenie. Filmik nie może być dłuższy niż 90 sekund. W celach selekcji, należy wysłać na ww. adres link do materiału video zawieszonego w serwisie YouTube lub Vimeo. Ewentualnie można przekazać go za pomocą systemu przesyłu plików (np. wetransfer.com). Nie musicie obawiać się, że nie posiadacie sprzętu filmowego wysokiej jakości. Dobry smartfon także wystarczy, bo jakość techniczna materiału video nie będzie miała decydującego wpływu na ocenę komisji selekcyjnej

Etap drugi Po zakończeniu pierwszego etapu, komisja selekcyjna wybierze z nadesłanych zgłoszeń 20-30 najlepszych jej zdaniem. Autorki i autorzy zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne.

Następnie komisja ogłosi ostateczny wynik, wyłaniający 10 osób, które przez pierwsze 6 miesięcy roku 2019, będą tworzyć redakcję dziennikarską MCK.

Krótko mówiąc – czas start!