Dodane

gru

Przedłużamy nabór do Dziennikarskiej Redakcji Młodzieżowej MCK!

Do 7 stycznia macie czas by napisać relację lub recenzje i dostać się do pierwszego składu Dziennikarskiej Redakcji Młodzieżowej Miejskiego Centrum Kultury.

Przez I półrocze 2019 roku nauczymy Cię jak być dziennikarzem i dziennikarką zajmującymi się kulturą. Nie przegap szansy!

Termin naboru przedłużamy do 7 stycznia 2019. Aby zgłosić się do MRD Kandydaci i kandydatki muszą napisać krótką recenzję lub relację z dowolnego wydarzenia kulturalnego. Z obejrzanych spektakli, filmów, koncertów, akcji artystycznych i wystaw lub relacje z innego typu wydarzeń, jak spotkania autorskie, dyskusje panelowe, szkolne działania w zakresie kultury.

Mile widziane są uzupełnienia Waszego zgłoszenia o własnoręcznie wykonane zdjęcia, a już szczególnie fajne są dla nas wywiady z ludźmi kultury i sztuki.

Temat jest mniej ważny od formy tekstu. O wszystkim można przecież napisać pięknie i ciekawie!

Ale uwaga - tekst musi być krótki, do około 3000-4000 znaków.7 stycznia nasza wewnętrzna komisja przeczyta Wasze teksty, a już 8 stycznia na ostateczną rozmowę kwalifikacyjną zaprosimy autorki i autorów najciekawszych z nich.

11 stycznia pierwsze spotkanie organizacyjne. Potem szkolenia, a już od marca będziecie mogli na specjalnie zbudowanym dla Was blogu, relacjonować nasze MCK-owe festiwale: Ethniesy, Animocje, Przeczytanych, Docs Against Gravity oraz Drums Fusion. Dla członków redakcji wstęp na wszystkie wydarzenia MCK będzie bezpłatny przez pierwsze pół roku 2019.

Także do naszego Kina Orzeł.

Ponadto czeka Was kilka wyjazdów studyjnych, do mediów warszawskich i toruńskich.

No to koniec namyślania się, tylko czas - start!

Zgłoszenia przesyłajcie do szefa Pracowni Promocji i pomysłodawcy Redakcji Młodzieżowej - Jarosława Jaworskiego na email: jaroslaw.jaworski@mck-bydgoszcz.pl