Dodane

cze

Międzynarodowe Spotkania Nieprzypadkowe OKO NIGDY NIE ŚPI

Spotkania Nieprzypadkowe "OKO NIGDY NIE ŚPI" to festiwal nietypowy. To święto sztuki, kultury i kreatywności, tworzone od 6 lat przez Fundację Czarny Karzeł.

Motto tegorocznej edycji - “GRA”, sformułował czołowy, polski filozof prof. Zbigniew Mikołejko i właśnie wokół tej idei będą sytuowały się wszystkie festiwalowe wydarzenia. Oczywiście temat spotkań jest tylko pretekstem do nawiązania kontaktu, wymiany doswiadczeń, dyskusji…i powstawania oraz kontynuacji wspólnych projektów.

Łączymy w jedną całość performance, literaturę, film, muzykę, wszelkie odmiany sztuki współczesej, włączając w to m.in. operę społeczną. Dzięki temu podczas “Oka” rodzą się nowe idee, koncepcje artystyczne i społeczne.

Główne wydarzenia

W niedzielę, 30 czerwca godz.18.00, w Galerii Miejskiej bwa w bydgoszczy odbędzie otwarcie festiwalu oraz wernisaż prac i instalacji wraz z pokazmi filmów artyystów: Colette Lumiere (USA), prof. Marcina Gizyckiego oraz Grzegorza Pleszyńskiego i grupy Czarny Karzeł.

Koncerty – performance Eriko Makimury (27.06; 01.07; 02.07) – pianistki i performerki z Japonii m.in. na Starym Rynku w Bydgoszczy wraz z malowaniem pianina, w Pałacu Starym w Ostromecku na 20 zabytkowych pianinach i fortepianach, w postindustrialnej hali Moderator Inwestycje w Bydgoszczy, zaadaptowanej na studio filmowe, gdzie obecnie powstaje gigantyczna scenografia do serialu fantasy dla dzieci i młodzieży.

W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w dniu 03.07.2019 o godz.18.30 odbedzie się panel dyskusyjny „Ironia i prawda. Co znaczy dzisiaj autentyczność w kulturze?" –z udziałem Andy Rottenberg, Mirosława Bałki, Zbigniewa Mikołejki, Krzysztofa Kozłowskiego i Grzegorza Brzozowskiego jako prowadzącego

Koncert Kaspara T. Toeplitza w dniu 03.07.2019 w Pałacu Ostromecko – wybitnego kopozytora i wykonawcy muzyki współczesnej

Rozmowa o.Tomasza Dostatniego i Zbigniewa Mikołejko - „Kościół w grze o „duszę polską“03.07.2019 - Pałac Ostromecko

-------------

Organizator: Fundacja Czarny Karzeł

Finansowanie: Program Regionalny Fundusze Europejskie, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,Urząd Miasta Bydgoszczy, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Media: Gazeta Wyborcza, TVP Bydgoszcz, Polskie Radio PIK, Magazyn Szum

Współpraca: Pałac Ostromecko, Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Moderator Inwestycje Sp.zoo w Bydgoszczy