Wiadomości

Dodane

01

lip

Letnia Scena Impro

Zapraszamy pod gołe niebo, na leżaki i krzesła, na parking MCK, który zamieniać się będzie w kameralną przestrzeń, gdzie radość ze spektakli mieszać się będzie z radością z lata, tworząc mieszankę euforyczną i niezapomnianą.

Letnia Scena Impro to cykl komediowych spektakli improwizowanych, tworzonych na oczach widzów.

Będziemy gościć teatry z całego kraju oraz gości specjalnych z zagranicy!

Każda środa lipca o godzinie 20:00! Wstęp na wydarzenia jest wolny!

3.07.2019, godz. 20.00, Teraz: To, co zwykle

Toruńska Grupa Improwizacyjna „Teraz” powstała w grudniu 2012 roku. Pewnego wieczora marznący w pubie jegomoście spontanicznie wskoczyli na scenę i tak trwa to do dziś. Przez paręnaście miesięcy działalności zdążyli poznać się na wskroś, płakać po rozstaniach i cieszyć się z nowych nabytków. W pocie czoła szlifowali warsztat improwizatorski, ćwicząc się zarówno w krótkich, jak i w długich formach impro. Nauczyli się słuchać, patrzeć, mówić, chodzić, gestykulować i wyrażać emocje. Następnie nadludzkim wysiłkiem zdołali opanować sztukę wykonywania tych wszystkich czynności jednocześnie.

10.07.2019, godz. 20.00, wymyWammy: Nie tak to sobie wyobrażałam

Teatr wymyWammy – zespół kobiet: Katarzyna Chmara, Alicja Dobrowolna, Jagoda Ptaszyńska i Agnieszka Szałkowska. Uwielbiają tworzyć spektakle na oczach widza, bez scenariusza. Dziewczyny są cudownie różne, ale razem tworzą cuda.

17.07.2019, godz. 20.00, Arnold Improv: Strumień świadomości

Zapraszamy na strumień świadomości – format piękny w swojej prostocie i magiczny w swoim szaleństwie. Zainspirujemy się piosenkami, których tytuły zbierzemy od publiczności. Nie wiadomo, czy powiemy sobie dość, przejdziemy aleją gwiazd, czy będziemy lekiem na całe zło i czy w końcu dowiemy się, gdzie podziały się tamte prywatki. Wszystko się może zdarzyć. Nasze spektakle powstają na żywo, bez scenariusza. Lubimy, kiedy komedia wynika z prawdy – a prawda jest taka, że każdemu z nas czasem w życiu wychodzi, a czasem nie. Improwizujemy, ponieważ sprawia nam to radość, którą chcemy zarazić publiczność. Tworzone przez nas na scenie światy i postaci przenikają się wzajemnie, aby po chwili doprowadzić nas, improwizatorów, do wyborów, których nigdy jeszcze nie podejmowaliśmy. Nasza grupa powstała w grudniu 2016 roku. Gramy głównie długie formy improwizacji, starając się przynajmniej raz na jakiś czas gruntować pojawiający się na scenie absurd.

24.07.2019, godz. 20.00, Niemy western – spektakl bez słów

The Fraltons: Improvised silent western

Widzieli się nawzajem, wąchali się nawzajem i od tego czasu była to szalona miłość. Jako idealne połączenie la Carpe Haute i Poulpe Production, Morgan Mansouri, Cédric Marschal, Gael Perry i Dan Seyfried są czterema francuskimi przyjaciółmi. Pochodzący z Dalekiego Wschodu i Dalekiego Zachodu Francji spotkali się kilka lat temu za granicą i postanowili stworzyć pokaz podobny do nich: oniemiały, hałaśliwi, z okularami i brodami. Zainspirowani słynnymi bandytami z komiksu Lucky Luke Fraltony są improwizowaną wersją francuskich daltonów.

31.07.2019, godz. 20.00, Irga: Tymczasem w...

Kasyno. Przy jednorękim bandycie słychać okrzyki szczęścia i dźwięki sypiących się monet. W biurze piętro wyżej mężczyzna w garniturze siedzi przywiązany do krzesła. W pokoju na uboczu nowy krupier przygotowuje rosyjską ruletkę. A wszystkiemu na ekranach przygląda się, jedząc kanapkę, podstarzały ochroniarz.

Zapraszamy na komediowy spektakl grupy Irga! Spektakl w pełni improwizowany, tworzony na scenie, niegrany nigdy wcześniej i nigdy później. Przedstawimy historię ludzi, których połączyło jedno miejsce. Wy wybierzecie to miejsce i przeniesiemy się tam na czas spektaklu. Co może się w nim wydarzyć przez kilkadziesiąt minut?

Powrót