Dodane

sty

Scena Muzycznych Nowości [31.01-1.02.2020]

Scena Muzycznych Nowości to dwudniowa propozycja koncertowa skupiona na lokalnej scenie.

Zaprosiliśmy sześć projektów muzycznych, które w ciągu ostatnich miesięcy publikowali swoje nowe dzieła (zarówno albumy muzyczne, jak i pojedyncze single) oraz takie, które aktualnie pracują nad swoimi debiutanckimi wydawnictwami. Na ten muzyczny weekend przygotujemy dla Państwa zarówno małą scenę "Szpulkową" przy emcekowej kawiarni, jak i główną - na dużej sali.

Piątkowy koncert w przestrzeni Kawiarni Szpulka otworzy sopocko-bydgoski duet na skrzypce i perkusję: Karnowski/Hanowska , który niedawno opublikował swoją debiutanckę płytę „FIKA”. Następnie przeniesiemy się na główną salę MCK, gdzie w swój elektroniczny trans porwie nas grupa SMÜGY , która pracuje nad debiutanckim albumem. Po ich występie zapraszamy na „almost-punkowy”, „pseudo-jazzowy” koncert toruńskiego zespołu Jesień , znanego szerszej publiczności z występów na festiwalach muzycznych oraz poetyckich wydawnictw wokalisty grupy – Szymona Szwarca. Jesień pod koniec 2019 roku wydała płytę „Błoto”.

Drugi dzień rozpoczniemy ponownie na scenie Szpulki, gdzie zaprezentuje się bydgoska grupa Good Night Chicken koncertująca aktualnie ze swoim nowy materiałem: „Eudajmonia”, a po niej na dużej sali wystąpi Wojciech Jachna Squad , który w studio Miejskiego Centrum Kultury nagrywał w 2019 swój debiutancki album. Jako ostatnia wystąpi jedna z najważniejszych grup alternatywnej sceny, nie tylko w wymiarze lokalnym, lecz ogólnopolskim – Alameda 5. Kwintet prowadzony przez Jakuba Ziołka, laureata Paszportu Polityki, wydał w 2019r. doskonale przyjęty album „Eurodrome”. Podczas wydarzeń będzie można nabyć płyty i gadżety artystów.

Imprezie towarzyszyć będzie wernisaż wystawy Marty Zabłockiej "Sąsiedzkość" , składającej się z plakatów i prac powystawowych.

Wydarzenie ma dwudniowy charakter, w związku z czym pragniemy zaprosić Państwa do udziału w pełnej ofercie koncertów i oferujemy dwudniową wejściówkę w cenie 25 zł jako jedyny wariant biletu.

piątek, 31 stycznia 2020

Wernisaż Wystawy "Sąsiedzkość" Marty Zabłockiej

Hanowska/Karnowski

SMÜGY