Oko Nigdy Nie Śpi, GRA od 12.00 w Ostromecku, dzień III

12:00 Agnieszka Taborska „Wyborny trup i inne przyjemności”, wykład (Pałac Nowy)

16:00 Zbigniew Mikołejko – wykład „Potlacz, czyli gra mocy” (Pałac Nowy)

18:00 Grzegorz Brzozowski film „Obcy na mojej kanapie” (Pałac Nowy)

20:30 Wizyta w Studio Filmowym Czarnego Karła w Bydgoszczy / performance Eriko Makimura / postindustrialna hala Moderator Inwestycje Sp. z o.o.

22:00 Oratorium „Phoebe“ na podstawie książki Agnieszki Taborskiej „Niedokończone życie Phoebe Hicks” – Chór Społeczny Czarnego Karła, reżyseria – Grzegorz Pleszyński, Jacek Puzinowski, muzyka – Grzegorz Pleszyński (Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy)

23:00 Agnieszka Taborska, Marta Filipiak, Grzegorz Pleszyński, Jacek Puzinowski – rozmowa o oratorium Phoebe (Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy)

Międzynarodowe Spotkania Nieprzypadkowe OKO NIGDY NIE ŚPI

Spotkania Nieprzypadkowe "OKO NIGDY NIE ŚPI" to festiwal nietypowy. To święto sztuki, kultury i kreatywności, tworzone od 6 lat przez Fundację Czarny Karzeł.

Motto tegorocznej edycji - “GRA”, sformułował czołowy, polski filozof prof. Zbigniew Mikołejko i właśnie wokół tej idei będą sytuowały się wszystkie festiwalowe wydarzenia. Oczywiście temat spotkań jest tylko pretekstem do nawiązania kontaktu, wymiany doswiadczeń, dyskusji…i powstawania oraz kontynuacji wspólnych projektów.

Łączymy w jedną całość performance, literaturę, film, muzykę, wszelkie odmiany sztuki współczesej, włączając w to m.in. operę społeczną. Dzięki temu podczas “Oka” rodzą się nowe idee, koncepcje artystyczne i społeczne.