POZYTYWKA: Musical dla dzieci – Krakowska Scena Musicalowa MAŁY KSIĄŻĘ

"Mały Książę” Antoine‘a Saint Exupery‘ego, to uniwersalne dzieło towarzyszące kolejnym pokoleniom. Dzieło niezwykłe, w którym każdy - dorosły i dziecko - odnajdą coś dla siebie. To dzięki Małemu Księciu wciąż na nowo możemy odnajdywać w sobie dziecko. Dlatego tez chcemy zaprosić Państwa na musical "Mały Książę", aby jak najlepiej oddać jego niezwykłość. Urzekająca muzyka, animacje oraz sceny powstające pod czujnym okiem doświadczonego aktora i reżysera Piotra Rutkowskiego, a takze elementy cyrkowe doskonale dopełniają prozę Exupery‘ego. Pragniemy otworzyć przed Państwem świat pełen magii, wzruszeń, barwnych kostiumów, akrobacji, pełnych emocji piosenek. Pozwólcie zabrać się w podróż po wszechświecie, która prowadzi prosto do ukrytego w nas dziecka!

Reżyseria: Piotr Rutkowski

Choreografia: Maciej Talik

Asystent choreografa: Paweł Tyszkiewicz

Scenografia i kostiumy: Marta Kordas

Muzyka: Paulina Kapłon

Teksty piosenek: Malwina Czapiga

Aranżacja muzyki: Błażej Knopek

Obsada: Paulina Kapłon Talik, Malwina Czapiga, Piotr Rutkowski, Kamil Mehl, Paweł Tyszkiewicz, Kamil Mąka, Marcin Kos, Mikołaj Kubowicz

----------

O FESTIWALU

Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek jest wyjątkowym wydarzeniem, kierowanym głównie do dzieci, lecz nie tylko. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną choć na chwilę powrócić do beztroskich czasów dzieciństwa i zatopić się w czarodziejskim klimacie świata baśni i bajek.

Przez cztery dni odbędzie się ponad 30 baśniowych wydarzeń na terenie całego miasta. Na trzecią edycję Festiwalu zaprosiliśmy artystów z całej Polski, Słowacji, Litwy, Białorusi oraz Niemiec. Jak co roku, nie zabraknie spotkań z wędrownymi bajarzami, spektakli teatralnych w najróżniejszych formach, wydarzeń performatywnych, warsztatów oraz koncertów. Dodatkowo w Parku im. Jana Kochanowskiego utworzone zostanie miasteczko festiwalowe, w którym czekać będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Kultury Pozytywka, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014 - 2020. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko - Pomorskie.