POZYTYWKA: Spektakl dla dzieci – Teatr Baj Pomorski NIEDŹWIEDŹ I MASZA

Pewnego dnia doszło do niecodziennego spotkania. Mała dziewczynka trafiła do domu groźnego niedźwiedzia, który postanowił ją uwięzić. Aby wyjść na wolność, musi spełnić jeden warunek… Jaki? Przekonajcie się sami! Zapraszamy na spektakl ,,Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?"! Co wyjdzie ze spotkania postaci ze zdawałoby się odmiennych światów? Jak potoczy się ich znajomość? Czego mogą nauczyć siebie nawzajem? Wejdźcie razem z nami do lasu i przeżyjcie przygody razem z bohaterami tekstu Marty Guśniowskiej. Inspiracją dla niego była rosyjska baśń, w której pojawiła się słynna para.

Autor: Marta Guśniowska

Reżyseria: Michał Tramer

Scenografia: Olga Ryl-Krystianowska

Muzyka: Tomasz Giczewski

Asystent reżysera: Anna Katarzyna Chudek

Obsada: Anna Katarzyna Chudek, Dominika Miękus, Krzysztof Grzęda, Andrzej Słowik

----

O FESTIWALU

Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek jest wyjątkowym wydarzeniem, kierowanym głównie do dzieci, lecz nie tylko. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną choć na chwilę powrócić do beztroskich czasów dzieciństwa i zatopić się w czarodziejskim klimacie świata baśni i bajek.

Przez cztery dni odbędzie się ponad 30 baśniowych wydarzeń na terenie całego miasta. Na trzecią edycję Festiwalu zaprosiliśmy artystów z całej Polski, Słowacji, Litwy, Białorusi oraz Niemiec. Jak co roku, nie zabraknie spotkań z wędrownymi bajarzami, spektakli teatralnych w najróżniejszych formach, wydarzeń performatywnych, warsztatów oraz koncertów. Dodatkowo w Parku im. Jana Kochanowskiego utworzone zostanie miasteczko festiwalowe, w którym czekać będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Kultury Pozytywka, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014 - 2020. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko - Pomorskie.