Breslauer Cocktail - Absynteria – koncert

Breslauer Cocktail to międzynarodowy "postmodernistyczny kolektyw muzyczny" z Wrocławia. Breslauer Cocktail to muzycznie odurzająca przejażdżka po dziedzictwie kulturowym tej części Europy. Trzy kraje (Polska, Niemcy, Rosja), cztery narody (polski, żydowski, niemiecki i rosyjski) uczucia na dobre i na złe. Wszystko opowiedziane słowami i muzyką. Czasami kąśliwie, czasami delikatnie. W pełni dekadenckie w zabawie, w pełni wyrachowane w działaniu. Projekt jest kwintesencją zainteresowań twórców muzyką sprzed 80 lat oraz nowoczesnymi brzmieniami.

Aranżacje, które tworzą muzycy mają w sobie potężny ładunek umiejętnie dozowanej energii. Artyści uważają, że we współczesnym świecie muzyczne granice się zacierają, a kody kulturowe sprzed lat można na nowo interpretować. Ta wyjątkowa mieszanka dała zupełnie nową wartość muzyczną. Płyta ABSYNETRIA ukazała się w ramach wyjątkowej serii TIKKUN. Wydawcą, jest Multikulti Project, powiązany z fundacją Tzadik - Johna Zorna.

Grupa Breslauer Coctail występowała na wielu festiwalach w kraju i poza granicami.