"Goliat - zapomniany bohater"

Film dokumentalny „Goliat– zapomniany bohater" zrealizowany został w ramach programu Fundacji Kulskich „Kultywowanie wartości patriotycznych i pamięci historycznej”.

Dokument prezentuje historię życia Profesora Juliana Eugeniusza Kulskiego – bohatera Powstania Warszawskiego i syna Prezydenta Okupowanej Warszawy. Twórcy pokazali w filmie wieloletnie działania Profesora skupione na budowaniu międzynarodowej pozycji Polski i umacnianiu relacji polsko-amerykańskich. W tle zaprezentowane zostały m.in. zdjęcia z prywatnego archiwum Profesora oraz kulisy jego współpracy z Bankiem Światowym w charakterze architekta. Widzowie będą też mieli okazję poznać Profesora i jego żonę Catharine od strony prywatnej, zaglądając do ich domu w Waszyngtonie.

W filmie o Profesorze Kulskim wypowiadają się także Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Waszyngtonie – Piotr Wilczek, Doradca Prezydenta Andrzeja Dudy – Amb. Bogusław Winid czy Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego – Jan Ołdakowski.

Producentami filmu są Tomasz Sańpruch oraz Małgorzata Bogusz. Zdjęcia realizowane były na terenie Waszyngtonu i Warszawy. Partnerem projekcji jest Totalizator Sportowy.