"Bądź Bądź" (2019) - premiera

Przez ostatnie trzy miesiące powstawał w Bydgoszczy nietuzinkowy film dokumentalny. Film pt. „Bądź Bądź” przedstawia szerszemu gronu bydgoskich artystów, rzemieślników oraz bydgoskie inicjatywy. Przybliża nam środowisko, w którym dążenie do aspiracji i rozwoju to stałe czynniki napędzane przez pasje, z których ekspresyjność i innowacyjność są świętem sztuki. Ten film to muzyka, teatr, śpiew, taniec, pasja do parzenia kawy czy organizowania nietuzinkowych wydarzeń artystycznych. Produkcja powstała w ramach projektu „Poznajmy się lepiej” współfinansowanego przez Miasto Bydgoszcz.

"Bądź Bądź" to alternatywna definicja sztuki, gdzie sztuka jest odtwarzaniem rzeczy, bądź konstruowaniem form, bądź wyrażaniem przeżyć – jeśli wytwór tego odtwarzania, konstruowania, wyrażania jest zdolny zachwycać, bądź wzruszać, bądź wstrząsać.

Bohaterami filmu są:

Adela Konop - wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, laureatka Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2018.

Magdalena ‘Lena’ Przepierska - założycielka bydgoskiej szkoły tańca „5 Element”, dyplomowany nauczyciel tańca (form ulicznych i jazzowych), pedagog, choreograf

Rafał ‘Oer’ Skiba - producent muzyczny, performer. Laureat wielu konkursów muzycznych i producenckich w kraju i zagranicą

kolektyw artystyczny WSTRZĄS czyli Łukasz ‘SnowBPM’ Śniegowski – organizator, promotor, dj oraz jeden z założycieli kolektywu, Tomek ‘JahBwaiSki’ Jabłoński – współtwórca Wstrząsu, vj wizjoner oraz Łukasz ‘Buhhaj’ Brzozowski – dj, promotor. Kolektyw WSTRZĄS organizuje nietypowe widowiska muzyczne z elementami teatru.

Mateusz Karczewski - barista od 10 lat, stojący na straży kawy speciality w Bydgoszczy. Właściciel firmy kawowej Post Coffice oraz kawiarni PO CO.

Audun Sorbotten – roaster, mistrz świata w paleniu ziaren kawy, właściciel bydgoskiej palarni Audun Coffee.