Dzieci wolności. Spotkanie z redakcją kwartalnika "Fabularie"

„Jakie są tytułowe dzieci wolności, o czym marzą, co je niepokoi? Co jest dla nich ważne, a co całkiem nieistotne? Jak widzą historię, a jak przyszłość? Czy czują się wyjątkowe, a może wręcz przeciwnie… Podzielcie się z nami swoją refleksją. Wspólnie stwórzmy portret pokolenia dzisiejszych 30-latków – równolatków polskiej demokracji!” – taką odezwę wystosowaliśmy wiosną 2019 roku na facebookowym fanpage’u „Fabulariów”, w demokratycznej formule otwartego naboru tekstów do wyjątkowej antologii pt. „Dzieci wolności. Antologia przełomu”. Reakcja była ogromna. Dziś już wiemy, że polscy autorzy – poeci i poetki, prozaicy, publicyści czy eseiści – urodzeni i urodzone w 1989 roku to m.in. animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń literackich, redaktorzy, slamerzy, krytycy literaccy, nauczyciele, podróżnicy, psychologowie i psychiatrzy, wolni strzelcy, niebieskie ptaki… Tak różni, a jednak w naszej antologii tworzą spójną mozaikę osobowości połączonych niejedynie datą urodzenia, ale też wspólną wizją świata.

W spotkaniu udział wezmą m.in.:

Iwo Sadecki – ukończył psychologię na sopockim Uniwersytecie SWPS; laureat konkursu MALT z 2017 roku, publikował w „Autografie”, „Blizie”, „Fabulariach” i na stronie wydawnictwa j. Twórca i administrator facebookowego fanpage’a „Spisane na straty”.

Patryk Zimny – opublikował cztery tomy wierszy, ostatnio „Zasiewanie chmur” (wyd. Duży Format, 2017). Jego wiersze ukazywały się w wielu czasopismach literackich, antologiach i w internecie. Laureat konkursów ogólnopolskich, turniejów jednego wiersza. Laureat 60. Czerwonej Róży. Stypendysta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury (2011, 2014), Marszałka Województwa Pomorskiego (2010), Fundacji Stanisławy Fleszarowej-Muskat (2014). Obecnie mieszka w Gdańsku i pracuje nad tomem „Dłuży się miasto”.