FONOMO: THE BUG, MTV: MODULARTELEVISION

MTV to system organiczno-elektroniczny. MTV nadaje na żywo. MTV adaptuje się do przestrzeni. MTV akceptuje szczęśliwe przypadki. MTV nadaje lokalnie. MTV dąży do samoregulacji.

MTV: Modulartelevision to objazdowy program telewizyjny, w którym Piotr Ceglarek, Jan Dybała i Piotr Wojtczak aka AARPS łączą swoje zamiłowania do syntezy dźwięku i obrazu. Sesja MTV łączy w sobie cechy improwizowanego koncertu i instalacji audiowizualnej, w której bazujące na sprzężeniach zwrotnych systemy przetwarzania dążą z pomocą wykonawców do zakrzywienia lokalnej czasoprzestrzeni.

Skład:

Piotr Wojtczak

Obszar: synteza audio, synteza video, animacja

Jan Dybała Jr.

Obszar: synteza audio, oświetlenie sceniczne

Piotr Ceglarek

Obszar: synteza audio, synteza video, projektowanie graficzne, programowanie

----

THE BUG to główny projekt Kevina Martina – producenta znanego z wielu różnych wcieleń, cieszącego się wyjątkową reputacją dzięki swoim żywiołowym występom na żywo i obszernemu katalogowi własnych oraz tworzonych w kooperacji przedsięwzięć muzycznych.

Charakterystyczny dla THE BUG styl apokaliptycznego dancehallu wynikał z zaangażowania artysty w rodzącą się scenę dubstep i został wypracowany przez Martina na początku nowego tysiąclecia we współpracy z Rootsmanem – weteranem brytyjskiego digital dubu oraz takimi MC’s jak Daddy Freddy, Toastie Taylor i Paul St. Hilaire.

Niezależnie od tego czy Martin występuje solo, czy też w towarzystwie zaproszonych wokalistów, siła głębokiego, basowego brzmienia będąca połączeniem dancehallu, acid ragga i grime’u, jest niezmienna.