Retro show DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR - Artes Ensemble

Retro show DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR

kostiumowe widowisko muzyczne zespołu Artes Ensemble

DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR - to elektryzujące, kostiumowe widowisko muzyczne w stylu retro, złożone z polskich przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego, skrzące się żarliwym blaskiem srebrnego ekranu i artystycznej bohemy lat 20. i 30., dostarczające publiczności wielu pięknych wzruszeń i wybornej zabawy. To wszystko spięte jest wartką narracją z żartem, dobrym humorem, pozytywną energią i wysoką klasą artystyczną występujących na scenie muzyków.

Podczas magicznego retro show "Dawnych wspomnień czar” zespół Artes Ensemble uruchomi "muzyczny wehikuł czasu" i przeniesie publiczność do wspaniałych lat 20. i 30. ubiegłego wieku, wprost na spotkanie z największymi gwiazdami polskiego przedwojennego kina, rewii i kabaretu.

W PROGRAMIE koncertu retro show "Dawnych wspomnień czar" w wirtuozowskich interpretacjach artystów zespołu Artes Ensemble zabrzmią m.in.: słynny przebój "Sex appeal" wykonywany przez Eugeniusza Bodo, duet Lody Niemirzanki i Aleksandra Żabczyńskiego w „Nie kochać w taką noc” śpiewany w filmie „Ada! To nie wypada!”, niezapomniane przeboje Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” czy "Na pierwszy znak", szlagiery Zuli Pogorzelskiej „Ja się boję sama spać” i pierwszy w Polsce charleston "Zula"; przepiękne klasyczne tanga z repertuaru

Mieczysława Fogga "Tango Milonga" czy hymn "Na cześć młodości wszyscy razem" z filmu "Sportowiec mimo woli" i in.