Urodziny Kina Orzeł - AKADEMIA KINOMANA - "Szatańskie tango"

Wszystkich miłośników X muzy serdecznie zapraszamy na tegoroczne urodziny kina Orzeł. Weekend 06-08 marca wypełnią seanse nieoczywiste, wyjątkowe, rozrywkowe i kontemplacyjne, zagadkowe i kobiece. Naszym widzom życzymy zatem wszystkiego najlepszego i od razu spełniamy życzenie, prezentując to co w kinie najlepsze.

Drugiego dnia zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Akademia Kinomana. Tym razem najbardziej zagorzałych oglądaczy zaprosimy na prawdziwy filmowy maraton. "Szatańskie tango" to arcydzielne, kultowe dzieło slow cinema w reżyserii mistrza tego nurtu - Béli Tarra. Monumentalne dzieło trwa 445 minut! Zgodnie z wolą twórcy seans podzielony jest na 3 części z półgodzinnymi przerwami pomiędzy.

Dziś, ćwierć wieku po premierze "Szatańskie tango" to już absolutny klasyk. Film, który każdy miłośnik kina musi chociaż raz w życiu zobaczyć! Oczywiście najlepiej w kinie :)

Niewielka, odległa od miasta wioska na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, schyłek ery komunistycznej. Mieszkańcy wioski – pracownicy podupadłej spółdzielni rolniczej – tkwią w marazmie, bez perspektyw na lepsze życie. Ich bieda materialna towarzyszy pustce duchowej i degradacji moralnej. Jednak bohaterowie filmu czekają na jakiś znak, na nadejście Wybawiciela, który pozwoli im rozpocząć nowe życie.

---

UWAGA! Urodzinowe PLAKATOBRANIE w Kinie Orzeł!

Dla naszych wspaniałych kinomanów przygotowaliśmy urodzinowy prezent. W dniach 6-8 marca w ramach PLAKATOBRANIA rozdamy Państwu plakaty z najciekawszych propozycji mijającego roku działalności naszego kina. "Green Book", "Faworyta", "Truposze nie umierają", "Pewnego razu... w Hollywood", "Parasite", "Joker", "Boże Ciało" i wiele, wiele, wiele, wiele innych. Ilość plakatów ograniczona, więc warto będzie się pospieszyć. PLAKATOBRANIE zacznie się 06 marca o godzinie 15:00 i trwać będzie do wyczerpania zapasów.