8. ETHNIESY: Opla, After Party [ODWOŁANE!]

Opla

27 lipca nakładem labelu Ersatz Recordings ukaże się album „Obertasy” sygnowany nazwą Opla, za którą kryją się gitarzysta Piotr Bukowski (Xenony, Duży Jack, Javva) oraz perkusista Hubert Zemler (LAM, Zebry a Mit, Istina).

Bukowski i Zemler, jak sami przyznają, dość późno odkryli wartość polskiej muzyki tradycyjnej. Postanowili więc dokonać eksperymentu: wyobrazili sobie alternatywną wersję historii, gdzie sampler i komputer nie dotarły do Polski, a miejscy muzycy nadal kultywują dawną tradycję grania oberków.

Piotr Bukowski

Muzyk, kompozytor, realizator, gitarzysta. Ściśle związany z kolektywami: warszawskim Lado ABC oraz bydgoskim Milieu L’Acephale. W latach 2001-2007 uczestniczył w wydarzeniach wokół Plain.music, skupiającym improwizatorów z różnych części świata. Od 2018 roku wraz z Bartkiem Kapsą, Łukaszem Jędrzejczakiem i Mikołajem Zielińskim prowadzi afro-postpunkowy zespół Javva.

Hubert Zemler

Warszawski perkusista, kompozytor i improwizator. Angażuje się w projekty z pogranicza muzyki współczesnej i improwizacji. Poza solowymi projektami często udziela się jako perkusista akompaniujący. Współpracował m.in.: Felixem Kubinem, Toddem Bartonem, Evanem Ziporynem, Gyanem Rileyem, Agustim Fernandezem, Wacławem Zimplem (trio LAM) czy grupą Mitch & Mitch.

After party – Dj Kozber & Miraż

DJ Kozber

Wywodzący się z parkietów nielegalnych imprez z lat 90 – tych, Krzystof Kozber od ponad 20 lat nieustannie tworzy elektronicznie dźwięki. Od przeprowadzki do Londynu, ponad 11 lat temu, angażuje się w różnego prodzaju projekty. Dotychczas grał na takich wydarzeniacha jak: Fabric, Vibe Bar, 93 Feet East, Magic Roundabout, Bedroom Bar, Bar 512, Dalston Roof Top i Brixton Beach. Ponadto Kozbera można posłuchać , co tydzień w londyńskim Mangle E8, a co miesiąc w klubie jazzowym Cat and Mutton oraz Vortex Jazz Club.

Miraż

Rodowity bydgoszczanin, na co dzień związany ze sceną poznańską; współtwórca cyklu Fatamorgana, skupionego na organicznych brzmieniach i transowej rytmice.