Kultura na świeżym vol. 33: Wiosna na rowerze

Zapraszamy na pierwszą rowerową wycieczkę w ramach cyklu Kultura na świeżym. W niedzielny poranek wyruszymy na wyprawę, w trakcie której sprawdzimy, co w trawie piszczy. Nasz wycieczka będzie mieć 3 etapy. Wspólnie ruszymy z centrum miasta do Fordonu, gdzie przekroczymy rzekę. Pierwszy etap zakończymy w Ostromecku. Tam zrobimy sobie postój. Następnie zboczem Kotliny Toruńsko-Ebarswaldzkiej dotrzemy do miejsca, w którym kilkadziesiąt lat temu promem można było przeprawić się do Solca Kujawskiego. Z tego miejsca, jadąc po wale ochronnym, udamy się w stronę Torunia. Zajrzymy na Starówkę, odwiedzimy również stary zamek królów polskich. Podróż zakończymy na dworcu PKP, skąd pociągiem udamy się do Bydgoszczy.

Trasa będzie bardzo zróżnicowana. Będziemy poruszać się zarówno po dobrze przygotowanych ścieżkach rowerowych, jak i duktach leśnych. Sugerowany rower to typ miejski lub trekingowy.