SAMA O SOBIE - autorski recital Kariny Kalczyńskiej

Karina Majewska

Pseudonim – Karina Kalczyńska. Ur. 30.12.1983 r. W Warszawie. Wokalistka, kompozytor, aranżer, pianistka, dyrygent i pedagog.

Karina Majewska śpiewa i koncertuje od najmłodszych lat. Jest laureatką wielu festiwali oraz zwyciężczynią koncertu Debiutów na XXXV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Występowała w wielu miastach w Polsce, a także zagranicą: na Litwie, Łotwie, w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz wielokrotnie w USA, śpiewając głównie własne kompozycje.

Przez wiele lat związana była z Bydgoszczą, gdzie uczęszczała do Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina (szkoła podstawowa i liceum muzyczne; klasa fortepianu prof. Ireny Galon). W 1998 roku otrzymała honorowe wyróżnienie Prezydenta miasta: „Bydgoszczanin Roku” - Junior jesieni ‘98, za sukcesy artystyczne. W 2014r. otrzymała stypendium Urzędu Miasta Bydgoszczy na realizację zadania z zakresu twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury.

W 2007r. ukończyła także z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a jej specjalnością stał się jazz i muzyka rozrywkowa (wydział Dyrygentury, Jazzu i Muzyki Rozrywkowej).

Jej nauczycielkami były m.in. Elżbieta Zapendowska, Joanna Żółkoś-Zagdańska oraz prof. Urszula Trawińska-Moroz.

2005-2006 roku prowadziła program telewizyjny dla dzieci w TVP1 pod tytułem: "Zygzaki" (od 2013r. emitowany również w TVP ABC).

Od 2008 roku oprócz koncertowania, zajmuje się także nauczaniem emisji głosu. Do 2012 roku pracowała w Studio Wokalnym im. J. Wasowskiego w Warszawie. Jest założycielem serwisu www.nauka-spiewu.pl oraz pierwszym w Polsce trenerem wokalnym prowadzącym lekcje śpiewu oraz warsztaty wokalne online. Napisała także kurs wokalny dla uczących się śpiewu.

Wystąpią:

Karina Kalczyńska - wokal, piano, kompozycje

Grzegorz Nadolny - bas

Jacek Pelc - perkusja

Michał Łuka - saksofon sopranowy i tenorowy