PROSTO Z MOSTU: Green Grass

GREEN GRASS

Zespół Green Grass zaistniał na polskiej scenie bluesowej w roku 1991. Ma na koncie setki zagranych koncertów, wśród których były zarówno występy w salach klubowych, jak i na dużych scenach plenerowych. W swojej twórczości zespół posługuje się uniwersalnym muzyczny językiem wywodzącym się z najlepszych tradycji bluesa i rock‘n‘roll’a. Repertuar stanowią klasyczne bluesowe evergreeny oraz własne kompozycje.

Green Grass jest laureatem kilku prestiżowych festiwali: Rawy Blues w Katowicach, Bluesady w Szczecinie, Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Wielokrotnie występowali na największych imprezach bluesowych w Polsce, takich jak: Suwałki Blues Festival, Toruń Blues Meeting, Blues Express w Zakrzewie, Muzyczny Camping w Brodnicy, Jimiway w Ostrowie Wlkp., i wielu innych. Znaczącym wydarzeniem w historii zespołu był występ na festiwalu Przystanek Woodstock.

Do sukcesów Green Grass należy zaliczyć też wspólny koncert z legendą angielskiego rythm and bluesa zespołem The Animals, czy występy na jednej scenie z takimi gwiazdami światowego bluesa jak: Dave Kelly, Canned Heat, Cephas & Wiggins, Junior Wells, i in.

Od 2012 roku grupa współpracuje z amerykańskim pianistą Shrimp City Slim‘em w ramach projektu "Transatlantic Blues Project".

Green Grass tworzą:

Jacek Herzberg - gitara, śpiew

Andrzej Neumann - gitara basowa

Robert Robaszkiewicz - perkusja