IMPRODROM 2017: wymyWammy – "Świat równoległy"

wymyWammy to pierwszy teatr improwizowany w Bydgoszczy. Regularnie występuje na deskach Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy i w całym kraju. Sednem tego co robią jest tworzeniem spontanicznie, bez scenariusza, na oczach widzów, reagując na ich nieprzewidywalne, niczym nieskrępowane sugestie. wymyWammy to sześć kobiet, gotowych zagrać na scenie wszystko. Nie boją się niczego. Nawet bycia gospodyniami tego kosmicznego festiwalu.

Spektakl Świat równoległy to eksperyment sceniczny. Czy istnieje, gdzieś tam, w kosmosie, świat podobny do naszego? Na ile się różni? Czy możliwe jest, że istoty tam żyjące czują to samo, kochają, pragną i tęsknią tak ja my? Możemy dumać. I możemy na ten temat stworzyć wariację sceniczną... Czyż nie?