XII EUROPEJSKIE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE - WOKÓŁ TAŃCA

Piątek 13 października

godz. 18.30 – Stara Hala Pomp (Muzeum Wodociągów)

ul. Gdańska 242, Bydgoszcz

Koncert „Muzyka i Poezja”

Wykonawcy: Wojciech Wysocki – recytacja, Philippe Coutelen – skrzypce,

Barbara Marcinkowska – wiolonczela, Agata Nowakowska-Gumiela – fortepian

W programie poezja Joanny Kulmowej oraz utwory: Ernest Bloch – Prayer, Niccolo Paganini

– Cantabile, Claude Debussy – Wieczór w Grenadzie, Maurice Ravel – Habanera,

Witold Lutosławski – Recitativo e Arioso, Charles Dancla – Duo op. 100 nr 3 na tematy opery

Wolny strzelec C.M. von Webera

Sobota 14 października

godz. 10.00-14.00 – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy

ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz

Master classes: Philippe Coutelen – skrzypce,

Barbara Marcinkowska – wiolonczela i muzyka kameralna

godz. 18.00 – Miejskie Centrum Kultury

ul. Marcinkowskiego 12, Bydgoszcz

Spotkanie z Krystyną Mazurówną – tancerką, byłą gwiazdą

Teatru Wielkiego w Warszawie i solistką Casino de Paris, choreografem

i dziennikarką pracującą we Francji, pisarką – prowadzenie Urszula Guźlecka.

W programie wernisaż zdjęć artystki, filmy dokumentalne, rozmowa, podpisywanie książek

i niespodzianka.

Niedziela 15 października

godz. 11.00 – Stara Hala Pomp (Muzeum Wodociągów)

ul. Gdańska 242, Bydgoszcz

Koncert „Młode talenty” w wykonaniu uczestników master classes,

akompaniament – Agata Nowakowska-Gumiela

godz. 15.00 – Pałac w Ostromecku

ul. Bydgoska 9, Ostromecko

Koncert muzyki klasycznej, wykonawcy: Philippe Coutelen – skrzypce,

Agata Nowakowska-Gumiela – fortepian

W programie utwory: W.A. Mozart – Sonata B dur nr K. 454, Krzysztof Penderecki – Tanz,

Ernest Bloch – Nigun, Manuel de Falla – Taniec hiszpański

godz. 16.00 – Pałac w Ostromecku

ul. Bydgoska 9, Ostromecko

„Taniec orientalny” – występ brazylijskiej tancerki Anny Luisy Cabral

i spotkanie z artystką

godz. 19.00 – Stara Hala Pomp (Muzeum Wodociągów)

ul. Gdańska 242, Bydgoszcz

FLAMENCO w programie: występ bydgoskiego zespołu „Danza del Fuego”

wraz ze Sławomirem Dolatą – gitara. Następnie wystąpią słynni hiszpańscy

artyści Manuel Delgado – gitara, Melchior Campos – śpiew, Aurelia Vidal

– taniec