Akademia w Pałacu - kolędy jazzowe

Kamila Abrahamowicz – wokalistyka, a także dyplomowana dyrygentka i skrzypaczka. Jest

laureatką m.in. II nagrody Piątych Międzynarodowych Zmagań Jazzowych w Szczecinie w 2006 r. Na rynku muzycznym zadebiutowała płytą „Wherever You Go”, wydaną w 2015 r. Występowała z wybitnymi postaciami jazzowej i rozrywkowej sceny muzycznej, realizując solowe projekty. W 2016 r. nagrała gościnnie płytę z formacją Scodrix, z którą to wystąpiła podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego w Prudniku w 2017 r. Na co dzień prowadzi zajęcia

ze śpiewu jazzowego w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Michał Szlempo – pianista, klawiszowiec i dyrygent, wykładowca Akademii Muzycznej im. F.

Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Laureat wielu nagród jazzowych, m.in. II nagrody podczas I

Student Jazz Festiwal w Bydgoszczy oraz II nagrody z big bandem bydgoskiej akademii muzycznej

w Nowym Tomyślu. Na swoim koncie ma debiut fonograficzny z zespołem Scodrix – jazz-bluesrockową formacją, której jest liderem. Współpracuje z wieloma muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Jest współzałożycielem projektu Open Panufnik, którego celem jest zestawienie klasycznych kompozycji Andrzeja Panufnika oraz ich wersji jazzowych na jednej scenie.

Grzegorz Nadolny - absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wszechstronny basista z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej jak i kontrabasie. Zadebiutował w jazz-rockowej formacji „West” w 1990 r. Przez wiele lat współpracował z perkusistą Jackiem Pelcem. Jednocześnie współtworzył trio wibrafonisty Karola Szymanowskiego, Asocjację awangardowego trębacza Andrzeja Przybielskiego, trio pianisty Krzysztofa Herdzina, Big Band Józefa Eliasza i in. Współpracował z czołówką polskich muzyków jazzowych jak, np. Jarosław Śmietana, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Strobel, Wojciech Karolak, Krystyna Stańko. Współdziałał też z zagranicznymi wykonawcami, jak np.: Dirk Engelhard, sax (Germany), Uli Orth, sax (Germany) Marqe Lowental, p (USA), Alfreda Gerald voc (USA), Donny Ray Evans voc (USA), David Gołoszczokin (Rus). Nagrał kilkadziesiąt płyt. Uprawia muzykę, która stoi na pograniczu różnych stylów, posiadając jednak silny jazzowy rdzeń. Zajmuje się również publicystyką kulturalną na łamach bydgoskich i ogólnopolskich gazet i czasopism.

Fot. Marek Hofman