pARTyzant – "Kenopsja"

Koncert promujący nowy album pARTyzanta "Kenopsja".

pARTyzant:

Rodzinny duet ojca i syna, który jako pierwszy rockowy zespół zagrał w prestiżowej sali koncertowej "Vahdat Hall" w Islamskiej Republice Iranu dwukrotnie ją zapełniając (28 i 29.IV 2017).

"Całkowicie własne, indywidualne słyszenie dźwięków i przekładanie ich na możliwości przede wszystkim gitary i perkusji. To nie jest zwykłe granie, to są projekcje i instalacje dźwiękowe. Jest jazzowanie i metalowanie... czyli – malowanie nastroju. Poezja dźwięku i Teatr." - takimi słowami występ pARTyzanta opisuje Ingeborg Nałęcka Ring.

Duet porusza się płynnie pomiędzy różnymi stylistykami, nie brakuje mocnych rockowych riffów, bluesowych smaczków, humoru i zabawy przeplatanych z zadumą. Ważnym, nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja.

Na repertuar składają się głównie kompozycje własne przeplatane od czasu do czasu oryginalnymi interpretacjami znanych tematów.

Zespół tworzą:
Krzysztof Toczko (gitary, wokal):

Początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza grupie DŻEM, z którą współpracuje do dziś a w latach 1991-1994 stale jej towarzyszył grając na akordeonie, harmonijce ustnej i gitarze (muzyk gości na sześciu wydawnictwach zespołu). Gitarzysta do perfekcji opanował trudną i widowiskową technikę tappingu oburęcznego, która umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach jednocześnie.

Rekomendacje:

- "Gość, którego koniecznie trzeba posłuchać" (JOE SATRIANI)

- "Człowiek, który ma dwa mózgi" (BOBBY CEDRO – główny inżynier w firmie DUNLOP, twórca kultowej CRY BABY)

- "Niezwykle oryginalny wirtuoz gitary" (DON LEMON – redaktor CNN)

- "Cooperfield gitary" (ZBIGNIEW HOŁDYS)

Mikołaj Toczko (perkusja):

Od dziecka związany ze światem muzycznym. Biegle miesza style od metalu, po jazz. Mimo młodego wieku występował m.in. u boku takich artystów jak Maryla Rodowicz, Jennifer Batten (Michael Jackson), Jurek Styczyński (Dżem), Krzysztof Wałecki (Oddział Zamknięty, Vintage), Marek Modrzejewski (Zdrowa Woda, Indivi-duo) czy Andrzej Nowak (TSA, Złe Psy).

Prasa o muzyku:

"... jawi się jako utalentowany i trafiający w punkt perkusista z ogromnym potencjałem, wszechstronnością i możliwościami" (WOJTEK MARGULA „Magazyn Gitarzysta”).