UTW AGORA NESTORA: Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna

Stowarzyszenie UTW w Kutnie: "Hamlet we wsi Głucha Dolna" (spektakl)

Sztuka chorwackiego pisarza i dramaturga Ivo Bresana Przedstawienie „Hamleta” we wsi Głucha Dolna to historia rozgrywająca się w latach 50. ubiegłego wieku w pewnej bałkańskiej wsi, gdzie reprezentujący władzę ludową aktywiści spółdzielni wykonują dyrektywę partyjną dotyczącą rozwijania pracy kulturalno-oświatowej wśród obywateli. Postanowiono zorganizować przedstawienie teatralne. Wybór sztuki padł na Hamleta, a do zorganizowania przedstawienia zmuszono wiejską nauczycielkę. Na tle perypetii związanych z „przeróbkami Szekspira”, w celu dostosowania sztuki do poziomu wykonawców, rozgrywają się tragiczne losy mieszkańców wsi, którzy są poddawani manipulacji i zaszczuwaniu celem przykrywania oszustw, malwersacji i cwaniactwa rządzących spółdzielnią.

"Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna" Ivo Bresana w reżyserii Krzysztofa Ryzlaka to spektakl pełen zabawnych dialogów i dosadnych tekstów. Na scenie będziemy mogli podziwiać aktorów Sekcji Teatralnej Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kutnie.

Obsada:

BUKARA /w roli króla Klaudiusza – STANISŁAW BORKOWSKI

PULJO /w roli Poloniusza – ANDRZEJ ZIELONKA

ANDZIA , córka Puljo/w roli Ofelii – HELENA KOWALSKA

MAJKAĆA /w roli królowej Gertrudy – MARIA JABŁOŃSKA

MAĆAK /w roli Laertesa – WŁADYSŁAW KRYSIAK

SKOKO /w roli Hamleta – KRZYSZTOF MURZYNOWSKI

SKUNCA /nauczycielka – ELŻBIETA OLEJNIK

SIMURINA /komentator przedstawiania – MARLENA KLUK

MIESZKAŃCY WSI GŁUCHA DOLNA – STENIA AUGSBURG, STANISŁAW KOŁODZIEJCZAK, DOMINIKA STANISZEWSKA, IRENA, ŁUKASIAK, WANDA MAJCHROWICZ, STENIA SZADKOWSKA, BARBARA TRZASKALSKA, WERONIKA URBANIAK

Wybór i opracowanie piosenek – Małgorzata Żurańska-Wilkowska

Kostiumy – Karolina Łabęcka oraz zespół