26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w MCK

Nasza MCK-owa przestrzeń zamieni się w wielki plac Lego budowy. Razem stworzymy ogromną konstrukcję z klocków Lego. Potrzebna jest Wasza pomoc w budowie, podczas której nic nas nie ograniczy – ani przestrzeń, ani wyobraźnia. Liczy się kreatywność i chęć wspólnej zabawy. To nie koniec atrakcji – dzięki pracownikom Introligatorni przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy dzieci będą miały niepowtarzalną okazję stworzyć swój własny, WIELKOORKIESTROWY notes!

Przy mydlanym stoisku Muzeum Mydła i Historii Brudu, każdy chętny będzie mógł wykonać swoje własne, glicerynowe mydło . Feeria kolorów, zapachów, kształtów i naturalnych dodatków do mydła sprawi, że każde mydełko będzie wyjątkowe. Zabawa dla osób w każdym wieku - gwarantowana!

Zapraszamy także do kącika plastycznego, w którym, jak przystało na karnawał, będziemy robić maski; dla przedszkolaka, dla mamy i taty, dla dziadków. Każdy, kto pragnie dając - bawić się i ma choć trochę poczucia humoru, może się realizować w naszym Orkiestrowym kąciku.

Tego dnia do MCK-u zaprasza także Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Nadciśnienie, cukrzyca, nadwaga - to częste problemy zdrowotne wśród osób w naszym kraju. Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miejskim Centrum Kultury będzie okazja do bezpłatnego zbadania poziomu cukru, zmierzenia ciśnienia oraz dowiedzenia się dlaczego palenie papierosów jest szkodliwe i co możesz zrobić, żeby je rzucić!

Na maluchów będzie czekał Szpital Pluszowego Misia, gdzie młodzi opiekunowie będą mogli wyleczyć swojego pluszaka. Zabawa ta pomoże przełamać częsty lęk przed wizytą u lekarza.

A jeśli tego dnia chcesz pomoc podwójnie, zapraszamy do rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Na miejscu będzie można pobrać wymaz z jamy ustnej, bez konieczności pobierania krwi, czy wysyłania szpatułek do badań. My zrobimy to za Ciebie! Zajmie to tylko chwilę, a efekty mogą być niesamowite!

Studenci medycyny zwrócą także uwagę na coraz częsty problem jakim są zaburzenia odżywiania. Anoreksja, czy bulimia to choroby, o których warto wiedzieć coś więcej, ponieważ Twoja szybka interwencja może uratować komuś nie tylko zdrowie, ale czasem nawet życie.

Nie bądź obojętny na problemy zdrowotne swoje i Twoich bliskich. Przyjdź - nic nie stracisz, możesz jedynie zyskać!

Po tych atrakcjach zapraszamy na godz. 16.15 do Kina Orzeł na film pt. "Był sobie pies" (reż. Lasse Hallstrom), niezwykle wzruszającą i zabawną opowieść o tym, że każdy pies ma na tym świecie do wypełnienia swoją misję, a czasem nawet kilka...

Wstęp na film za wrzutkę do puszki WOŚP przy sali kinowej.

UWAGA!

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w sali kinowej prosimy o odbieranie bezpłatnych wejściówek na film w kasie MCK.