Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Klub Akademii Jazzu: Dave Brubeck

Klub Akademii Jazzu

Jako forma prezentacji wielkich postaci świata jazzu odbędzie się po raz kolejny 26 lutego 2018 roku. Kolejna edycja klubowego koncertu odbywa się pod auspicjami Miejskiego Centrum Kultury i jest doskonałą okazją prezentacji talentu debiutantów jazzowej sceny studiujących w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Koncerty te łączą w sobie zarówno elementy rozrywki jak i edukacji oraz są alternatywa nie tylko dla koneserów tego gatunku. Prowadzący przybliża wiele interesujących szczegółów o wiodącej postaci wydarzenia i w przystępny sposób uchyla warsztatowe tajniki. Bohaterem tej edycji będzie amerykański pianista, ale przede wszystkim twórca wielu znakomitych kompozycji jazzowych Dave Brubeck. Ten twórca znany jest m.in z kompozycji "Take Five" i "Blue Rondo a la Turk" łamiących standardowe metrum 4/4 w muzyce jazzowej.