Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Mamusiu, co to za ptaszek – monodram, Iga Jambor Skupniewicz

Bohaterka monodramu – matka dwójki dzieci, w bajkowy, bardzo literacki sposób wprowadza nas w świat skomplikowanych relacji matki z dziećmi i matki z samą sobą, jako kobietą, która nagle musi odnaleźć się w 2 różnych konfiguracjach i „wymiarach” życiowych. Otrzymując list z zagranicy, z propozycją wyjazdu na dłuższy czas, nęcona możliwością zrobienia kariery, staje przed dylematem...

Spektakl znakomicie porusza dusze wszystkich kobiet, które będąc matkami ciągle stają przed pytaniami codzienności o drogę w ich życiu, podzieloną między pracę i pasje, które realizują, a dzieci, które kochają i wychowują. Iga Jambor Skupniewicz zachwyca subtelnością przekazu, wrażliwością, lekkim tonem i dowcipem. Teatr przedmiotu, cieni, nastrojowa muzyka, prowadzą widza od śmiechu po zadumę.

Aktor: Iga Jambor-Skupniewicz

Tekst: Karolina Kasprzak