Koncert Muzyki Nowej – Grzegorz Pleszyński i przyjaciele

- Najważniejszy przekaz mojej sztuki to radość z bycia, z wolności wyboru, ze świadomości i możliwości dzielenia się nią z innymi, uczenia się ich świadomości, otwierania się i budowania relacji. Fenomenem jest dla mnie to, że jako obdarzone energią worki z krwią i kośćmi jesteśmy napędzani przez te same siły, które nadają formę wszelkiej materii. Kształtują nasze ciała, myśli, emocje, ale też ruch planet, odpowiadają za rozmieszczenie materii w kosmosie. Wychodzimy z jednego źródła, z jednej matrycy, jaką jest życie, a jednak stanowimy tak odrębne światy. Dlaczego nie ma porozumienia między mną a drzewem, między mną a drugim człowiekiem, dlaczego często sam ze sobą nie znajduję porozumienia? To dla mnie zaskakujące, a przez to inspirujące. Poszukiwanie odpowiedzi jest przygodą, a sztuka pomaga mi ją przeżywać, z różnym skutkiem, i daje mi radość. Radość bycia i czucia to 99,9% wartości wszystkiego. Na co dzień jest zminimalizowana, wypełniają nas martwe myśli o przeszłości, frustracja, gniew. Chodzimy z bólem z powodu siebie samych, ludzi, pragnień. Poprzez sztukę uwalniam się od tych imaginacji. Warto próbować zmieniać proporcje swojego odczuwania świata, wybierać teraźniejszość, ucieszyć się ze swojego JESTEM. (z: „Gazeta Pomorska”, Grzegorz Pleszyński o "Rock‘n‘Rollowej Historii Sztuki". Kolor, radość, iskrzenie Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/

art/7219372,grzegorz-pleszynski-o-rocknrollowej-historii-sztuki-kolor-radosc-iskrzenie,id,t.html)

Kacper Buńkowski - młody człowiek zafascynowany muzyką, dźwiękiem, fotografią i filmem. Poza eksperymentalnymi dźwiękami lubi Toma Waitsa i urocze zdjęcia kaczek (oraz inne rzeczy, ale opis powinien być krótki). Od dwóch lat rozwija się współpracując z Grzegorzem Pleszyńskim oraz zaczyna knuć własne projekty.

Grzegorz Pleszyński - Mieszka w dwóch miastach na „B”: Bydgoszczy i Berlinie. Eksperymentuje ze sztuką wizualną i dźwiękiem. Dźwięki wydobywa z dwóch trąbek, skonstruowanych z węży paliwowych, lejka kuchennego i ustników. W jego grze doszukać się można głosów dzikich zwierząt. Inspirują go także odgłosy okrętów kotwiczących w zatokach, nocne stalownie oraz ruchliwe skrzyżowania. Posługuje się często obrazami i video aby tworzyć dźwięk. Współpracował z wieloma artystami, m.in: Ann Noel, Olga Szwajgier, Jon Dobie, Ryszard Waśko, Markus Mussinghof, Zdzisław Piernik, Artur Maćkowiak, Sławek Janicki, Jerzy Mazzoll, Sław Szudrowicz, Kuba Janicki, Rafał Gorzycki.

* Fot. z koncertu Sławomir Buńkowski.

* Na zdjęciu obraz G. Pleszyńskiego, fot. Dariusz Gackowski.