PREMIERA: "Zagadka zemsty", reż. Szymon Skowroński + SPOTKANIE

"ZAGADKA ZEMSTY"

To historia, która wydarzyła się w Waszej okolicy. Kurt to zwykły człowiek, którego mijacie każdego dnia, nie zapamiętując nawet jego twarzy. Trochę utyka, ciągle pali papierosy i raczej stroni od towarzystwa. Kurt skrywa mroczną tajemnicę. Stracił kogoś, na kim mu zależało, a teraz szuka winnego.

Winny może być każdy.

A może każdy jest winny?

OBSADA
CEZARY MARKIEWICZ

Urodzony w Szczecinku aktor, improwizator, pisarz. Twórca bloga Targowisko myśli oraz współtwórca grup artystycznych współ.gra i Trzy Słowa. Związany z bydgoską sceną impro. Laureat konkursów prozatorskich i poetyckich, niezmordowany czytelnik literatury wszelakiej.

NATALIA REWIEŃSKA

Aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Znana z produkcji filmowych i telewizyjnych, prywatnie – miłośniczka psów i podróży.

KRZYSZTOF STRZYŻEWSKI

Aktor i filmowiec, dzielący swój czas między Bydgoszcz i Warszawę. Uczestnik i animator wielu warsztatów aktorskich, spełniający się także w dubbingu i organizacji planów filmowych.

JACEK ROSZAK

Tancerz, aktor, instruktor. Od lat związany z deskami bydgoskich teatrów i opery. Ma na koncie kilkanaście ról filmowych. Twórca studia reklamy i kreacji SensesArt.

PRODUKCJA

"ZAGADKA ZEMSTY" to niezależny film kryminalny, zrealizowany w Bydgoszczy w 2017 roku. Twórcą scenariusza i reżyserem jest filmowiec i dziennikarz Szymon Skowroński, który ma na koncie etiudy filmowe, a także teledysk grupy rockowej Factor8. Jego film "ROZDZIAŁ" został wyróżniony na przeglądzie artystycznym KATAR 2017, a jego scenariusz "CHMIEL, SŁÓD I DROŻDŻE" otrzymał stypendium programu Bydgoska Tożsamość Filmowa, jako jeden z najlepszych scenariuszy filmowych o tematyce bydgoskiej.

Autorem ścieżki muzycznej jest Mateusz Dudziński, pochodzący z Bydgoszczy 30 letni producent, wydający muzykę wytwórniach jak Slime Recordings i Black Crane pod pseudonimem SNIK.

Na ścieżce dźwiękowej słychać również saksofonową kompozycję gdyńskiego muzyka Romana Walczaka, związanego z zespołem Revan, występującego także solowo.

Za zdjęcia odpowiada Ryszard Duczyc, pochodzący z Torunia fotograf i operator. Korekcję barwną wykonał Konrad Wujciów. Za organizację produkcji odpowiadała bydgoska artystka i animatorka Anna Sobieraj.

Zdjęcia został zrealizowane na terenie Bydgoszczy i Lipna. Lokacje wykorzystane w filmie to pizzeria TOSCANIA przy ul. Powstańców Wielkopolskich, Centrum Medyczne GIZIŃSCY oraz hipermarket TESCO.

Twórcy filmu składają podziękowania wszystkich osobom zaangażowanym w jego powstanie.