PRZECZYTANI 2018: spotkanie z Olgą Drendą i Filipem Springerem

Olga Drenda

Absolwentka etnologii i antropologii kultury na UJ, autorka bestsellerowej książki "Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji", dziennikarka i tłumaczka. Publikowała m.in. w „Polityce”, „Dwutygodniku”, „Lampie”, „Tygodniku Powszechnym”. Współautorka polskiego przekładu "Delikatnego mechanizmu" i "Wybuchowego biletu" W.S. Burroughsa, tłumaczka scenariuszy filmowych oraz fragmentów "Bukaresztu" Małgorzaty Rejmer na jęz. angielski.

Filip Springer

Utytułowany reportażysta i fotoreporter. Ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na UAM. Autor książek: "Miedzianka. Historia znikania" (finał Nagrody Literackiej Nike 2012), "Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL", "Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach", "Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni", "13 pięter", "Księga zachwytów", "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast". Współpracuje z Instytutem Reportażu.