Bydgoska Akademia Jazzu

Bydgoska Akademia Jazzu

To koncertowa koncepcja wykorzystania potencjału muzycznego drzemiącego w studentach i wykładowcach wydziału Dyrygentury Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W swoich poprzednich osłonach doskonale się sprawdziła przyciągając do sali Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy komplet widzów. W kolejnej IX edycji autor tego cyklu Grzegorz Nadolny wystąpi w dwojakej roli. Będzie zwyczajowo prowadził koncert i przybliżał tajniki jazzu, ale także zaprezentuje państwu owoce swojej pracy pedagogicznej. Przedstawi państwu studentów prowadzonej przez siebie w Akademii Muzycznej klasy kontrabasu i gitary basowej oraz przybliży tajniki instrumentów basowych.

W drugiej części koncertu Big Band Akademii Muzycznej pod kierownictwem Michała Szlempo zaprezentuje popisowy repertuar przygotowany specjalnie na tę okazję.

Grzegorz Nadolny

Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie kontrabasu dr. Zbigniewa Wrombla. Wszechstronny muzyk z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej jak i kontrabasie. Od prawie trzech dekad aktywnie działa na muzycznej scenie. Jest podporą licznych formacji pochodzących z Bydgoszczy. Stale współpracuje z czołówką polskich muzyków jazzowych, a także z wykonawcami o innych muzycznych proweniencjach. W jego dorobku znajdziemy kilkadziesiąt płyt z twórcami o bardzo zróżnicowanym spektrum muzycznym. Sam uprawia muzykę, która stoi na pograniczu różnych stylów, posiadając jednak silny jazzowy rdzeń. Oprócz muzykowania zajmuje się pracą pedagogiczną i edukacyjną. Jest m.in. autorem cyklu koncertów prezentujących dokonania środowiska akademickiego pt: Bydgoska Akademia Jazzu. Zajmuje się także publicystyką kulturalną na łamach bydgoskich gazet i czasopism. Zainteresowania fotografią zaowocowały kilkoma wystawami jego prac w kraju. Jest także aktywnym instruktorem szybowcowym w Aeroklubie Bydgoskim.