ANIMOCJE 2018: Konkurs Międzynarodowy II

Konkurs Międzynarodowy o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany II
1. "Hel" (Hellium) / Damian Krakowiak / Polska 2015 / 5’

Para młoda opuszcza wesele w celu zrobienia sobie sesji fotograficznej. W tym czasie goście zostają sami.Na wierzch wychodzą wszystkie ich nawyki oraz słabości. Film jest luźną interpretacją pojęcia zbawienia, potępienia oraz 7 grzechów głównych.

2. "Closed Visit" / Jade Evans / Wielka Brytania 2017 / 2’20”

Paul nie widział swojego syna od pięciu miesięcy, czyli od czasu ostatniej rozprawy rozwodowej. Jedyną formą kontaktu między nimi jest cotygodniowy wideoczat. Closed Visit to współczesna opowieść o podwójnej roli technologii: jest zarówno mechanizmem uśmierzającym ból jak i źródłem cierpienia.

3. "Framed" / Marco Jemolo / Włochy 2017 / 7’

W bliżej nieokreślonym komisariacie policji F.K. prosi Stróżów Prawa o pomoc w próbie zgłoszenia przestępstw, których padł ofiarą: narodzin, ukształtowania , przymuszanej pracy. Bohater pozostanie uwięziony w niekończącym się koszmarze.

4. "Riot" / Frank Ternier / Francja 2017 / 13’15”

W wyniku sprzeczki z czujnym sąsiadem i policją zostaje zabity młody, czarnoskóry mężczyzna. Zbiera się oburzony tłum. Rośnie poczucie niesprawiedliwości, a emocje sięgają zenitu. Czy w obliczu braku słów ciało może wziąć odwet za spotkaną krzywdę?

5. "Pleure!" (Cry!) / Laura Nicolas / Belgia 2017 / 4’45”

Grób. Smutna babcia. Zdezorientowana mała dziewczynka i troje żałobników, którzy o wszystkim jej powiedzą.

6. "Taxidermy for Beginners" / Aria Covamonas / Meksyk 2017 / 3’14”

Nie nadwerężaj słuchu podczas oglądania tego niemego filmu, w którym pokazany jest potykający się o powierzchnię Biały Królik uciekający przed tym głupim dzieciakiem podążającym za nim do podziemi.

7. "Kötü Kiz" (Wicked Girl) / Ayce Kartal / Turcja 2017 / 8’

S. to ośmioletnia dziewczynka z Turcji, która ma wybujałą wyobraźnię. Interesuje się przyrodą i zwierzętami. Podczas pobytu w szpitalu wspomina szczęśliwe wakacje spędzone we wiosce swoich dziadków. Jednak mroczne wspomnienia zaczynają wyglądać z zakamarków świadomości.

8. "Maasikaõgijad" (Strawberry Eaters) / Mattias Mälk / Estonia 2018 / 14’39”

Dwoje rolników uprawiających truskawki zastaje pole zniszczone przez wygłodniałe ślimaki. Para postanawia rozpocząć nowe życie w mieście jednak kiedy kobieta ogłasza, że oczekuje dziecka mężczyzna podejrzewax że również za tym muszą stać ślimaki.

9. "Nachtstück" (Nocturne) / Anne Breymann / Niemcy 2016 / 5’19”

Leśne stworzenia zbierają się w nocy, aby uprawiać hazard ryzykując to co w nich najgłębiej ukryte.

10. "The Theory of Sunset" / Roman Sokolov / Rosja 2017 / 8’48”

Mały człowiek przechodzi przez las późną nocą. Podczas kiedy wszyscy śpią, ma on do wykonania bardzo ważne zadanie – przynieść kolejny nowy dzień.

11. "Enough" / Anna Mantzaris / Szwecja 2017 / 2’19”

Momenty utraty samokontroli.

12. "Travelogue Tel Aviv" / Samuel Patthey / Szwajcaria 2017 / 6’

Młody artysta pochodzący ze Szwajcarii przylatuje na pół roku do Tel Avivu. Szkicując swoje wrażenia analizuje otaczającą rzeczywistość by nauczyć się rozumieć samego siebie.