ANIMOCJE 2018: Ogłoszenie wyników + koncert: Grambow & Thalstroem!

Grambow & Thalstroem

Pianista Grambow i trębacz Thalstroem to duet producencki i sceniczny. Ich elektroniczne sety na żywo, z mnóstwem cyfrowej finezji, dźwiękami keyboardów vintage i trąbek, są zarazem cudownie atmosferyczne, jak i szaleńcze.

Grambow, kompozytor muzyki filmowej i producent zespołu muzyki elektronicznej LAN, a także współzałożyciel wytwórni SugarCandyMountain dostarcza słuchaczom ciepłych, wibrujących harmonii i marzycielskich dźwięków syntezatora. Thalstroem, znany zwłaszcza z udziału w występach AKA AKA, tworzy energetyczne beaty, uzupełniane subtelnymi, tęsknymi dźwiękami trąbki.

Thalstroem i Grambow poznali się w 2001 roku w Konserwatorium w Amsterdamie, gdzie studiowali jazz. Współpracując z DJ-skim kolektywem WickedJazzSounds, szybko odkryli swoją fascynację połączeniem żywych instrumentów z muzyką elektroniczną. W 2005 roku Grambow i Thalstroem przeprowadzili się do Berlina, gdzie założyli zespół LAN. Pod szyldem SugarCandyMountain wydali kilka płyt. W 2009 roku Thalstroem przyłączył się do AKA AKA i przez ostatnich siedem lat koncertował z tą formacją po całym świecie. Wydał też dwa albumy i szereg utworów z udziałem wiodących artystów muzyki elektronicznej, takich jak Fritz Kalkbrenner, Lexy & K-Paul, Moonbootica, Turntablerocker, Tube & Berger czy Joachim Pastor.

Thalstroem i Grambow pracują właśnie nad nową płytą, zapowiadaną na ten rok.