Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Bydgoski Teatr Lalek BURATINO: "Koziołek Matołek"

"Koziołek Matołek" to opowieść o słynnym podróżniku Koziołku Matołku. Udaje się on w wędrówkę przez świat w poszukiwaniu miejsca, w którym ma się spełnić marzenie wszystkich polskich kóz o podkowach. Matołek, mimo że mały i brak mu doświadczenia, z ochotą podejmuje wyzwanie. Wyrusza w podróż swego życia. Przeżywa niezliczoną ilość tyle niebezpiecznych, co zabawnych przygód, z których zawsze wychodzi cało i zdrowo. Gdy dociera wreszcie do owego miasta, w którym spełnić się ma jego pragnienie, spotyka upragnionych Kowali. Lecz czy uda mu się podkuć nogi? Czy jego misja się wypełni?

Reżyseria: Czesław Sieńko, scenografia: Jacek Zagajewski, muzyka: Robert Łuczak, choreografia: Izabela Gordon-Sieńko.

Występują: Iga Jambor-Skupniewicz, Karolina Suchodolska, Izabela Gordon-Sieńko, Karolina Kasprzak, Jarosław Siech / Łukasz Seremet.

Dźwięk: Jarosław Hejmann.