"Droga" - wystawa malarstwa Aleksandry Simińskiej

Aleksandra Simińska (1962)

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu; dyplom w pracowni malarstwa prof. Janusza Karczmarskiego w 1988 r. Obecnie profesor na UTP. Prowadzi pracownię malarstwa i rysunku na kierunku architektura wnętrz. W latach 1989–1993 pracowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, a następnie kierowała pracownią malarstwa na UWM w Olsztynie. Jest autorką cykli malarskich, m.in. "Pejzaż podwójny", "Rozmowy z innymi malarzami", "Wyspy", "Wnętrza z pudłem", "Bachantki", "Aleppo". Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią. Otrzymała: dwukrotnie stypendia Ministra Kultury i Sztuki, stypendium Funduszu Pomocy Niezależnej Literaturze i Nauce Polskiej w Paryżu, w 2009 r. została odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Pełni funkcję wiceprezesa Okręgu Bydgoskiego ZPAP. Mieszka i tworzy w Bydgoszczy.