Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu - wystawa

Po gorącym przyjęciu w Toruniu, tym razem w Bydgoszczy zagości autorska wystawa Pauliny Komorowskiej, będąca rezultatem projektu fotograficznego pn. "Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu".

Bardzo wymowne kadry wystawy "Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu" zwracają uwagę na rosnący udział osób starszych w społeczeństwie. W obliczu narastającego kultu młodości autorka pokazuje ludzi dojrzałych jako aktywnych fizycznie i duchowo, ciekawych, inspirujących dla młodszego pokolenia.

Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt portretów mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Na fotografiach zobaczymy osoby aktywne społecznie, z pasjami, zainteresowaniami, zajmujące się działalnością kulturalną, polityczną, wolontariatem czy po prostu nadal wykonujące swoje zawody z pasją i zaangażowaniem.

Paulina Komorowska

Urodziła się w 1992 roku w Toruniu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu na kierunkach prawo i administracja. Od 2018 aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Sekretarz Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne. Współautorka wystaw zbiorowych TSF: "Toruń wieczorny, Toruń nocny" (Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, 2015 r.), "Poezja codzienności" (Od Nowa- Galeria Dworzec Zachodni, 2016 r.), "Torunianki" (Dom Muz, 2017 r.), "Wiślane tajemnice" (Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu, 2017 r.; Galeria Akcent w Grudziądzu, 2017 r.). Kurator i współautorka wystawy zbiorowej TSF "Kujawy i Pomorze w obiektywie" (Dwór Artusa, 2017 r.). Uczestniczka trzech wystaw pokonkursowych w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu: "Wystaw się w CSW" (2016, 2017, 2018 r.). Wystawa portretów "Aktywni i dojrzali po toruńsku" po raz pierwszy była prezentowana w styczniu 2018 r. w Galerii Artus Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.