Konwersatorium o szkodliwości palenia tytoniu i innych używkach

Konwersatorium o szkodliwości palenia tytoniu i innych używkach – akcja edukacyjna adresowana do uczniów klas 3 gimnazjów oraz szkół średnich.

W programie monodram pt. "O szkodliwości palenia tytoniu" wg Antoniego Czechowa w wykonaniu Mieczysława Giedrojcia , doświadczonego aktora, klauna, mima wywodzącego się z tradycji koszalińskiego Teatru Ruchu "Blik", uczestnika wielu międzynarodowych teatralnych festiwali w Anglii, Francji, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i na Ukrainie. Monodram wyreżyserował Stanisława Otto-Miedziewski. Spektakl ukazuje smutną historię życia bohatera, dramat zmarnowanego na zawsze życia powszechną w Rosji nieuleczalną chorobą - "alkoholem i złą żoną". Po monodramie wykład wygłosi prof. dr hab. Daniel Kalinowski pt. "Używki w literaturze" połączony z prezentacją multimedialną.

Organizatorem akcji jest Fundacja "Oddech Nadziei" dla Cierpiących na Schorzenia Płuc i Oskrzeli przy pomocy Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.