IMPRODROM - Bingo Bango Bongo

Bingo Bango Bongo – wieczór spektakli impro wybranych spośród aplikacji.
PAPTAK (Wrocław) - No exit

Improwizowany spektakl komediowy No exit teatru PAPTAK, czyli jedno miejsce, kilka postaci i atmosfera gęstniejąca podczas jednej, kilkudziesięciominutowej sceny.

Teatr PAPTAK, opierając się na jednej sugestii od publiczności, przenosi siebie i widzów na kilkadziesiąt minut w świat trochę podobny do naszego. Taki, w którym odnajdujemy codzienne sytuacje, czasem z niecodziennymi rozwiązaniami. Pełen naszych sąsiadów, współpracowników, nas. Na skrzyżowaniu charakterów, emocji i relacji okazuje się, że ten świat - mimo, że znajomy - zaskakuje i widzów, i aktorów. A przy okazji jest zabawny.

O PAPTAKu można powiedzieć też krócej: to sześcioro ludzi, którzy wychodzą na scenę nie wiedząc, co zaraz powiedzą lub zrobią, po czym to mówią i robią. Ci ludzie to Anka Groffik, Artur Jóskowiak, Tomasz Marcinko, Krzysztof Mikoszewski, Antek Ponikowski i Piotr Zdebski. Spotkali się we Wrocławiu.

Hulaj po warszawsku (Warszawa) - Hulaj po bydgosku

Hulaj po warszawsku to grupa impro i spektakl jednocześnie, czyli dwa w jednym. Grają razem od 2013 roku. Przez pięć lat znaleźli wspólny język emocji, bliskich relacji i łączenia różnych form, żeby powiedzieć coś prawdziwego. Hulaj po warszawsku to Marta Iwaszkiewicz, Piotr Gasik, Agnieszka Matan i Jasiek Wasilewski. Na co dzień można ich spotkać w Szkole Impro lub w Resorcie Komedii.

A co to znaczy, że po warszawsku? Cała czwórka jest z Warszawy, dlatego często szukają inspiracji w stołecznych historiach, miejskich legendach i osobach, które robią ciekawe rzeczy. W ogóle „osoby” to jest kluczowa sprawa dla Hulaja. Uwielbiają rozmawiać z ludźmi i słuchać ich historii. Dlatego na festiwalu bardzo chętnie zagrają po bydgosku i porozmawiają o Bydgoszczy z publicznością. Szykujcie historie!

Dynastia (Warszawa) - Improwizowana telenowela

Miłość i zdrada. Intryga i pieniądze. Tragiczne wypadki i cudowne ozdrowienia. Nagłe zwroty akcji i dynamiczne zbliżenia na twarze. Życie i śmierć. Pokażemy Wam blaski i cienie życia bohaterów opery mydlanej. Jakiej? To Wy nam powiecie! Ze słowa inspiracji zbudujemy świat, bohaterów i niesamowicie poplątaną fabułę na miarę kultowej Dynastii Carringtonów.

Grupa Teraz (Toruń) - Legendy Nowego Miasta

Spektakl ten obraca się wokół legend - tych znanych, zapomnianych i całkowicie zmyślonych. Wraz z publicznością sięgniemy do przebogatej puli historii i skojarzeń, by stworzyć z nich coś całkiem nowego.

Grupa TERAZ powstała w grudniu 2012 roku. Pewnego wieczora marznący w pubie jegomoście spontanicznie wskoczyli na scenę i tak trwa to do dziś. Przez ponad pięć lat działalności zdążyli poznać się na wskroś, płakać po rozstaniach i cieszyć się z nowych nabytków. W pocie czoła szlifowali warsztat improwizatorski, ćwicząc się zarówno w krótkich, jak i w długich formach impro. Nauczyli się słuchać, patrzeć, mówić, chodzić, gestykulować i wyrażać emocje. Następnie nadludzkim wysiłkiem zdołali opanować sztukę wykonywania tych wszystkich czynności jednocześnie.