IMPRODROM - AD HOC, Miks Impro, Dziubauer, The Maydays

AD HOC (Kraków) - Improrecycling

Improrecycling to strumień świadomości i wartka rzeka skojarzeń do której inspiracją będą przyniesione przez Was przedmioty. Nie zawahajcie się przeszukać wszystkie domowe szuflady, kosze, szafki i pudła, aby je znaleźć. Wygrzebujcie śmiało – stare pamiętniki, zdjęcia, zabawki i inne najrozmaitsze graty. Przyniesione przez Was skarby ożyją i uruchomią lawinę improwizowanych opowieści, której dacie się porwać razem z nami.

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jaki długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Członkowie grupy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami z m.in.: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii i Hiszpanii. AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych.

Miks Impro z Jen Rowe z The Maydays (Kosmos) - impro show-fusion

Miks Impro with Jen Rowe from The Maydays is an improvised show, which will be created by the improvisers chosen from applications from all over Poland and world. 10 improvisers will meet on stage after 3 hours of workshop, inspire each other and take us to beautiful world of impro!

Dziubauer (Warszawa) – duet impro

"Dziubauer" to dwóch improwizatorów teatralnych, jeden looper, dziwne dźwięki i jeszcze dziwniejsze historie. Krzysztof Dziubak i Paweł Najgebauer zapraszają do psychodelicznego świata wyobraźni, który wykreują na scenie korzystając ze swojego bogatego doświadczenia improwizatorskiego, specyficznego spojrzenia na świat oraz z czynnym udziałem publiczności. Na scenie zapewne pojawią się zwichrowane postaci, niezdrowe relacje międzyludzkie oraz mówiące przedmioty, choroby i zjawiska atmosferyczne.

The Maydays (Wielka Brytania) - Happily Never After – musical improwizowany

The Maydays are an award winning British company who have been performing and teaching improvisation for over fourteen years. The company runs retreats and regular classes in the UK, as well as large scale private events and regular public shows.

More info at www.themaydays.co.uk

They will be performing Happily Never After at Improdrom, a dark and twisted musical tale full of black comedy, inspired by Tim Burton and The Brothers Grimm. The show has toured internationally and received glowing praise:

‘Fantastic. Improvisational theatre at its best! ✮✮✮✮✮ ’ Broadway Baby

‘As funny as hell! ✮✮✮✮‘ Beyond The Fourth Wall