FONOMO - Kasia Justka, FOQL + VJ COPY CORPO

Kasia Justka / Electr-cute (PL)

Urodzona w Warszawie, zamieszkała w Berlinie niezależna artystka multimedialna i performerka. Tworzy performance audiowizualny, interaktywne instalacje, video, muzykę i interdyscyplinarne projekty. Eksperymentuje z fizycznymi aspektami sygnału – dźwiękiem, obrazem i światłem – poprzez manipulacje przebiegiem fali i zagłębianie się w jego estetykę i potencjał edukacyjny.

W ramach pełnych napięcia filmowych działań absolutnych opartych o jej własne emocje i uczucia, początkowy chaos zamienia się w zsynchronizowaną formę narracyjną.

Intuicyjne i osobiste prace artystki pobudzają wyobraźnię publiczności dzięki przekraczaniu strefy bezpieczeństwa i doprowadzeniu wystąpienia do momentu starcia na styku entropii środków wyrazu, eksperymentu, wiedzy, sztuki i nauki.

FOQL + VJ COPY CORPO (PL)

Improwizowany projekt audiowizualny Justyny Banaszczyk i Darka Pietraszewskiego, oparty na analogowej synergii dźwięku i obrazu. Rytmiczna elektronika, field recording oraz muzyka z taśm magnetofonowych zamknięta w organicznych brzmieniach, zanurzona w nasyconych kolorem wizualizacjach i estetyce analogowego glitchu i psychodelii. Artyści w swoich działaniach wykorzystują często system transparentnych ekranów, nadając swoim występom bardziej przestrzenny i performatywny charakter.

FOQL

Solowy projekt Justyny Banaszczyk. FOQL w swojej muzyce łączy rytmiczną elektronikę z post-punkowym klimatem czy brzmieniami minimal wave, a jej live sety są w dużej mierze oparte na improwizacji. Justyna zaczęła od nagrań dla krajowych wytwórni – Oficyny Biedoty (BDTA) i Pointless Geometry. Później wydawała dla kultowej wytwórni z Holandii – Enfant Terrible /Gooiland Elektro oraz dla New York Haunted, Always Human czy Alien Jams. FOQL grała na wielu festiwalach, takich jak Tauron Nowa Muzyka, Sacrum Profanum czy Unsound. Regularnie koncertuje w europejskich klubach. Współzałożycielka Oramics – platformy wspierającej kobiety na scenie muzyki elektronicznej.

Copy Corpo

Darek Pietraszewski – VJ, tape jockey, propagator kultury kasetowej i promotor muzyki niezależnej. Współprowadzi cykl koncertowy V/A – Various Artist oraz kasetowy label Pointless Geometry. Jest też autorem grafik do plakatów oraz okładek wydawnictw kasetowych. Jako Vj Copy Corpo tworzy wizualizacje oparte na sprzężeniach zwrotnych oraz materiałach wideo pochodzących z kaset VHS. W swoich improwizowanych setach używa analogowych mikserów video, urządzeń peryferyjnych czy kamer video. Korzysta z estetyki analogowego glitchu i psychodelii opartych na strukturach kolorystycznych. W duecie z FOQL swoje wizualizacje prezentował na takich festiwalach jak Braille Satellite, Dym Festiwal, Rhizom Festival, Atom Festival czy Hamselyt. Udziela się również na lokalnych scenach klubowych (cykle Brutaż, Flauta, Syntetyk).